PGNiG odebrało setną dostawę LNG od Qatargas – podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Gazowiec Al Shamal dostarczył do gazoportu w Świnoujściu ok. 120 mln m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji w ramach długoterminowego kontraktu – dodano.
„Dziś odebraliśmy 100. dostawę LNG od naszego partnera Qatargas! Gazowiec Al Shamal dostarczył do terminala LNG ok. 120 mln m sześc. gazu ziemnego (wolumen po regazyfikacji) w ramach długoterminowego kontraktu z PGNiG. Działamy dalej!” – wskazała w sobotę na Twitterze spółka.
„Nie zwalniamy tempa. Zaledwie wczoraj do terminalu w Kłajpedzie dotarł statek z pierwszym ładunkiem LNG dla PGNiG, a dziś kolejny gazowiec zawinął do Świnoujścia” – podkreśliła prezes PGNiG Iwona Waksmundzka-Olejniczak, cytowana w komunikacie załączonym do wpisu spółki na Twitterze.
Nie zwalniamy tempa! Dziś odebraliśmy 100. dostawę #LNG od naszego 🇶🇦 partnera #Qatargas! Gazowiec Al Shamal dostarczył do @TerminalLNG ok. 120 mln m3 #gazziemny (wolumen po regazyfikacji) w ramach długoterminowego kontraktu z #PGNiG. Działamy dalej!
➡️ https://t.co/hEHTbFgNfg pic.twitter.com/fRHctpkNHL
— PGNiG (@GK_PGNiG) May 7, 2022
To najlepszy dowód na to, jak dodała Waksmundzka-Olejniczak, „że cały czas dywersyfikujemy dostawy gazu ziemnego do Polski i maksymalizujemy możliwości wykorzystania dostępnych mocy gazoportu, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne naszym odbiorcom”.
Drugi w maju, setny od początku roku. PGNiG dodało, że sobotnia dostawa to drugi transport skroplonego gazu ziemnego odebrany w Świnoujściu przez spółkę od początku maja oraz setny, który dopłynął z Kataru od uruchomienia polskiego gazoportu. Według PGNiG w sobotę metanowiec Al Shamal dostarczył do terminala im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego ładunek liczący ok. 90 tys. ton, czyli blisko 200 tys. m sześc. LNG. „Tym samym zwiększył on ogólną pulę dostaw z Kataru, która wynosi obecnie ok. 20,9 mln m sześc. LNG” – zaznaczono.
7 komentarzy
Anonim mówi:
maj 11, 2022
o godzinie 10:22
Musicie się bardziej wysilić Rosjanie zakręcili i teraz ból dupy a tak jedna rakietka kalibr i nie ma gaziku
Zagazowany mówi:
maj 9, 2022
o godzinie 14:11
Tak dla wyjaśnienia nie wdając sie w szczegóły, gazowiec LNG napędza turbiny napędowe spalając opary gazu ze zbiorników.
Anonim mówi:
maj 9, 2022
o godzinie 7:28
Klimat klimatem ,ale w domu musi być ciepło i ciepła woda. Co z tego, że oszczędzimy klimat jak nas nie będzie ? Inna sprawa, że energią trzeba gospodarować w przemyślany sposób by nie marnować jej bezproduktywnie. Czyli nie marnować. A to pole do popisu dla każdego z nas.
Anonim mówi:
maj 8, 2022
o godzinie 13:04
Na razie nie ma co dyskutować o tym czy ekologiczny lub nie. Ważne, żeby go wystarczyło.
Anonim mówi:
maj 8, 2022
o godzinie 12:11
Ile ton ropy czy mazutu „pali” taki statek wiozący ten ekologiczny gaz??-tak przez ciekawość pytam
anonim mówi:
maj 8, 2022
o godzinie 18:59
Na pewno mniej zatruwa bezpośrednie sąsiedztwo skupisk ludzkich niż ,,wożenie dupy” samochodem po gazetę do kiosku oddalonego od domu o 50m.
Przywiózł zawartość ok.9mln 11kg butli gazowych. I to się teraz liczy.
greg mówi:
maj 8, 2022
o godzinie 19:19
Tyle samo co,pali statek wiozący nie ekologiczny gaz,lub cokolwiek innego