Dla wielu czas urlopowy w 2021 r. dobiegł końca, jednak zamiast z utęsknieniem przeglądać zdjęcia z wakacji, już teraz warto mądrze zaplanować wolne od pracy w przyszłym roku. Niezależnie od urlopowych decyzji czekają nas cztery długie weekendy. Ponadto pracujący Polacy mogą odebrać jeden dodatkowy dzień wolny.
Planując wakacje z dużym wyprzedzeniem, można nie tylko bez obaw zarezerwować nocleg w wymarzonym miejscu, ale też zaoszczędzić dni urlopowe korzystając z tzw. długich weekendów, czyli dni ustawowo wolnych od pracy przypadających na poniedziałek lub piątek.
Kalendarz dni wolnych w 2022 r.
- 1 stycznia — Nowy Rok (sobota)
- 6 stycznia — Święto Trzech Króli (czwartek)
- 17 kwietnia — Wielkanoc (niedziela)
- 18 kwietnia — Poniedziałek Wielkanocny (poniedziałek)
- 1 maja — Święto Pracy (niedziela)
- 3 maja — Święto Konstytucji 3 Maja (wtorek)
- 5 czerwca — Zielone Świątki (niedziela)
- 16 czerwca — Boże Ciało (czwartek)
- 15 sierpnia — Święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (poniedziałek)
- 1 listopada — Wszystkich Świętych (wtorek)
- 11 listopada — Święto Niepodległości (piątek)
- 25 grudnia — Boże Narodzenie — pierwszy dzień (niedziela)
- 26 grudnia — Boże Narodzenie — drugi dzień (poniedziałek)
W przyszłym roku nawet bez wykorzystywania cennych dni urlopowych czekają nas cztery długie weekendy: 16-18 kwietnia (Wielkanoc), 13-15 sierpnia (Święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny), 11-13 listopada (Święto Niepodległości) oraz 24-26 grudnia (Boże Narodzenie). Dodatkowy jeden dzień wolny od pracy pozwoli cieszyć się czterodniowym urlopem w dniach: 6-9 stycznia (Święto Trzech Króli), 30 kwietnia-3 maja (Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 Maja), 16-19 czerwca (Boże Ciało), 29 października-1 listopada (Święto Wszystkich Świętych), 23-26 grudnia (Boże Narodzenie).
Wakacje mogą być jeszcze dłuższe nie za sprawą kolejnych dni urlopowych, ale dni ustawowo wolnych od pracy.
Dziewięć dni bez pracy przy wykorzystaniu zaledwie czterech dni urlopowych jest możliwe, wystarczy zaplanować wolne od poniedziałku 3 stycznia do środy 5 stycznia oraz w piątek 7 stycznia. Urlop w terminie 19-22 kwietnia wydłużą wielkanocny długi weekend aż do dziewięciu dni. Tyle dni bez pracy jest możliwe także na przełomie października i listopada, korzystając z dni urlopowych w poniedziałek 31 października, a także od środy do piątku, czyli w dniach 2-4 listopada.
1 komentarzy
Anonim mówi:
gru 25, 2021
o godzinie 19:45
W prawdziwej pracy nie ma miejsca na takie kombinacje.