Trwają prace nad umocnieniem brzegu w Międzywodziu. Przedsięwzięcie obejmuje budowę kamiennej opaski brzegowej w Międzywodziu na odcinku o długości 200 metrów, na wschód i zachód od zejścia na plażę przy ulicy Szkolnej.
Opaska kamienna narzutowa ułożona zostanie na geowłókninie stanowiącej warstwę separacyjno – filtracyjną, zabezpieczonej warstwą ochronną ze żwiru. Narzut, zostanie wykonany z kamienia łamanego masie 300-600 kg. Łączna grubość opaski wyniesie około 1,2 m a jej nachylenie około 1:3. Zabezpieczenie stopy narzutu kamiennego stanowić będzie palisada drewniana wykonana z pali drewnianych o średnicy około 25 cm. Pale zostaną pogrążone w gruncie, a następnie zostaną skleszczone przy pomocy wielootworowych płyt żelbetowych prefabrykowanych, mocowanych do projektowanej palisady za pomocą stalowych śrub. Inwestycja ma na celu powstrzymanie erozji morskiej i utrwalenie wydmy na przedmiotowym odcinku z uwagi na powstałą w tym miejscu głęboką zatokę erozyjną.
Inwestycja pochłonie 2 986 594 00 złotych, a zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Uslugowe HYDROBUD Adam Dzik. Całość prac ma zakończyć się do 19 grudnia tego roku.
źródło:
Urząd Morski w Szczecinie
11 komentarzy
Wolin to dziura. mówi:
lis 17, 2021
o godzinie 15:51
U Was w gminie coś się chociaż dzieje bo w Wolinie mamy chyba taki układ ze władza wynajęła badz dala przyzwolenie pseudo archeologa , który kolekcjonuje niewybuchy i kiedyś skonczy się to zle, ale ludzie mieszkajacy obok na nowym kwartale wiedza a nie robią nic, oby nic się nie stało bo ten Mareczek bomber to osoba prawdopodobnie nienormalna, wiec u nas mamy taki styl prowadzenia praci brak jakichkolwiek inwestycji co wjeżdżając na te smutne powiedzmy miasto w tym samym momencie winno się je opuścić.
Byla mieszkanka Miedzywodzia mówi:
lis 17, 2021
o godzinie 12:58
Jestem byla mieszkanka Miedzywodzie,jako dzieci na terenach gdzie buduje sie apartamentowce jezdzilismy na lyzwach.Sa to tereny podmokle i rozlewiska.Wycina sie masowo olchy,ktore sadzili Niemcywiedzac gdzie je sadzic i dlaczego,nie bede juz pisala o wycince dorodnych sosen.Sosny daja nam mikroklimat,ktory mamy w Miedzywodziu.W tych mijscach wybudowane sa wielopietrowe bloki,podwyzszony grunt a nasze budynki jednorodzinne beda mialy nizszy poziom zabudowy.Negatywne skutki zobaczymy wkrotce.Mam prosbe do Radnych ,zeby zadbali o dobro stalych mieszkancow,przez ktorych zostali wybrani.
Max mówi:
lis 18, 2021
o godzinie 7:34
bardzo trafne spostrzeżenie, które całkowicue popieram
Max mówi:
lis 17, 2021
o godzinie 8:05
kiedy w końcu pociągnie się do odpowiedzialnosci karnej winnych wycinki drzew i wydawania zgód deweloperom pod budowę tzw apartamentowców
Anonim mówi:
lis 16, 2021
o godzinie 20:49
Betoniarnia Dziwnówek miejsce zapylenia i hałasu.
smok mówi:
lis 16, 2021
o godzinie 16:03
A może szanowna redakcja pokaże zdjęcia jak idą prace przy promenadzie wschodniej w Dziwnowie.
Anonim mówi:
lis 17, 2021
o godzinie 0:35
Ciiii bo ludzie się będą dopytywać. A nie wypada darczyńców drażnić.
mieszkanka mówi:
lis 16, 2021
o godzinie 15:53
Gdzie jest ochrona srodowiska,Miedzywodzie lezy na Wyspie Wolin i tereny powinny byc chronione.Co jest wazniejsze dla stalych mieszkancow ochrona zalewowych terenow czy non stop powstajace deweloperskie budowle.Przyroda sie obroni,a mieszkancy moga borykac sie z podtopieniami.Kto bedzie wtedy winny,my mieszkancy,ktorzy nie reaguja na takie inwestycje.
Ania. mówi:
lis 19, 2021
o godzinie 8:02
Mieszkańcy reagują , ale głos inwestorów jest silniejszy.Pieniadze zaślepiają część społeczeństwa, które nie rozumie, że działa na własną szkodę, na szkodę przyszłych pokoleń.
Anonim mówi:
lis 16, 2021
o godzinie 15:21
Las to nie wszystko. Oceany tez produkuja prad.
Anonim mówi:
lis 16, 2021
o godzinie 10:58
nie było nas byl las . Dlaczego pani pan wyraziła zgodę na wycinkę drzew w pasie technicznym URZĄD MORSKI