Siedemdziesiąt osób zamierza w przyszłym roku przyjąć do służby Morski Oddział Straży Granicznej. Można już składać dokumenty. Zainteresowanym pomogą w tym specjalnie powołani koordynatorzy.
Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów wymaganych w procesie naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58/524 24 24 lub 58/524 21 15. Wszyscy chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach MOSG. Dla usprawnienia rekrutacji, w Morskim Oddziale Straży Granicznej powołano koordynatorów do spraw naboru do służby. Kandydaci z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-961-599, z pozostałych województw pod numerem 797-337-256. Limit przyjęć w 2022 roku wynosi do 70 osób.
Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Wysyłany jest on również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.
W drugim etapie postępowania kwalifikacyjnego kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu rekruci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby. Działania związane z naborem do służby prowadzone są w ścisłym rygorze sanitarnym, który obowiązuje na każdym etapie postępowania.
Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy choćby przewodnicy psów służbowych.
Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen koło Szczecina, skąd codziennie wyruszają patrole złożone z polskich funkcjonariuszy SG i niemieckich policjantów. To także szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą polscy strażnicy graniczni.
kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
6 komentarzy
Anonim mówi:
lis 5, 2021
o godzinie 17:35
https://www.facebook.com/watch/live?ref=watch_permalink&v=1503357800023857
Anonim mówi:
lis 5, 2021
o godzinie 16:05
Ukraińców z pobytem przyjmują?
Anonim mówi:
lis 5, 2021
o godzinie 13:33
Jak chciałem iść do nich w 2000r to byli przeciwni,mieli ludzi wyuczonych i nawet po służbie w SG,na 30 kandydatów przechodził jeden, teraz biorą z łapanki i dają broń do ręki, dokąd to zmierza???
Anonim mówi:
lis 5, 2021
o godzinie 11:05
Jak przyjmują do pracy w służbach mundurowych to maksymalnie 35 lat ale jak trzeba by ginąc za kraj to i 60 latków powołają pod broń. Nie żebym chciał wstąpić do jakiejkolwiek formacji mundurowej ale swoje lata już mam a co roku wojsko wzywa mnie na szkolenia strasząc paragrafami do pracy za stary ale na mięso armatnie idealny
Jaga mówi:
lis 5, 2021
o godzinie 10:02
Żałosne a jak ma 36 to co to już nie może? w czym przeszkadza rok różnicy?
Anonim mówi:
lis 5, 2021
o godzinie 9:54
I jeśli masz wysoko postawionego w SG wujka jesteś przyjęty. Jeśli jesteś ” człowiekiem z ulicy” tracisz swój czas….