Co zwierzęta robią nocą? Skąd wzięła się sól w Bałtyku? Czy dzik naprawdę bywa dziki? Od października w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej inauguruje „Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy”. Podczas cyklu warsztatów i badań terenowych słuchacze zgłębią tajniki przyrody występującej na Pomorzu Zachodnim. 

Zapraszamy osoby dorosłe z woj. zachodniopomorskiego do udziału w projekcie „Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy”. Będzie to cykl comiesięcznych wykładów połączonych z badaniami terenowymi, w ramach których słuchacze będą mogli zapoznać się z tajnikami przyrody Wolińskiego Parku Narodowego, uczestniczyć w nocnych obserwacjach zwierząt występujących w parku, a także wycieczkach krajoznawczych. Uczestnicy zajęć będą mieli do dyspozycji profesjonalny sprzęt badawczy, taki jak noktowizory, lornetki czy mikroskopy. 

Celem zajęć jest podniesienie wiedzy przyrodniczej, rozwój świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proprzyrodniczych wśród osób dorosłych. Zajęcia są przygotowane i prowadzone przez pracowników Wolińskiego Parku Narodowego, a także pasjonatów, praktyków i ekspertów z dziedziny nauk przyrodniczych, m.in. Piotra Horzela – podróżnika i przyrodnika, autora kanału przyrodniczego “Piotr Horzela – Opowiada” czy Marcina Kostrzyńskiego – autora filmów przyrodniczych, znanego z portalu You Tube jako Marcin z lasu”.

Nabór na zajęcia „Zupełnie Innego Uniwersytetu Przyrodniczego” potrwa do 11 października br. i skierowany jest do wszystkich pełnoletnich mieszkańców woj. zachodniopomorskiego. Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są tutaj: www.centrum-grodno.pl

„Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy” to kolejna pozycja w przyrodniczej ofercie edukacyjnej Centrum Współpracy Międzynarodowej – po raz pierwszy kierowana do osób dorosłych. Dotychczas w lekcjach przyrody w CWM Grodno wzięło udział blisko 7000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Pomorza Zachodniego i całej Polski.

„Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy” to część zadania pn. „Zupełnie Inaczej o Przyrodzie” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, www.wfos.szczecin.pl