Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Golczewie wyróżnieni za udział w konkursie wiedzy ,,Tradycje Zwyczaje i Obyczaje Łowiectwa” oraz ,,Łowiectwo w Polskim Krajobrazie” zorganizowanych przez nauczyciela biologii Joannę Maciejewską.
Najmłodsi przystępując do konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością wiedzy na temat ,,łowiectwa”, oraz zagadnień związanych z gospodarką łowiecką, ogółem obyczajów, norm, obrzędów i ceremonii wiązanych z łowiectwem.
– Wieloletnia współpraca z Kołem Łowieckim służy również poznaniu przez uczniów pracy koła, zasad jego funkcjonowania, działalności, oraz roli w ochronie zwierzyny leśnej i jej naturalnej selekcji. Dlatego składamy serdeczne podziękowania dla całego Zarządu Koła Łowieckiego ,,ŻUBR” za udział w uroczystości szkolnej, i ufundowanie atrakcyjnych nagród dla uczniów – mówi Joanna Maciejewska.
źródło:
organizator
19 komentarzy
Anonim mówi:
gru 3, 2018
o godzinie 11:33
I jeszcze jedno- konkursy o tematyce łowieckiej w naszej szkole organizowane są od wielu lat. Brawo Joanno.1
Anonim mówi:
gru 3, 2018
o godzinie 11:28
Pani Sarno. Konkurs miał na celu nie tylko zapoznanie młodzieży z obyczajami łowieckimi ale przede wszystkim z etycznym podejściem do łowiectwa jako tradycji również. Czy tak samo piętnowała by Pani Pani Sarno wędkarzy z naszego koła z rąk których giną biedne płoteczki,ukleje,karpie,szczupaki itp . Czy piętnowała by Pani gospodarzy rolników którzy hodują kurki,kaczuszki,świnki i krówki? Polowanie i łowiectwo ściśle jest zapisane w historii naszego narodu. To z jego gwarą, muzyką ,strojem. Wszystko co napisałem zmierza do pozyskania rybki, kaczuszki dzika czy jelenia w celu jego konsumpcji a nie zabijania dla zabawy. O tym uczono naszą młodzież. Sarno – masz prawo, a nawet myślę obowiązek stać w obronie zachowań które Tobie i wielu nie pasują. Nie wrzucaj jednak wszystkich do jednego garnka łotrów i morderców. Pamiętaj o tym ubierajac buty ze skóry, używając kosmetyków czy narzucając na siebie ulubiony szal z owczej wełny bo myślę że baran i sarna to stworzenia odczuwające tak samo tylko giną w różny sposób aby nam i Tobie też było lepiej i wygodniej. Pamiętaj każdy człowiek z odrobiną empatii wie że życie jest najważniejsze. Czynimy więc i Ty Sarno też ,ziemię sobie poddaną na każdym kroku ale z rozwagą..
sarna mówi:
gru 2, 2018
o godzinie 20:42
Jedna z najgorszych organizacji , jaka może być to myśliwi!!! Sam fakt, że zajmują się zabijaniem zwierząt nie jest dobrym tematem dla dzieci. Zabili niejednego koziołka Bambi, niejedną mamę Rogasia z Doliny Rostoki, niejednego Lisa Witalisa nie wspominając o kaczce Tekli i tysiącu innych zwierząt. Jak mógł dorosłej osobie (domniemam, że nauczycielce) wpaść do głowy pomysł zorganizowania konkursu o zwyczajach i obyczajach łowieckich??? Zwyczaje i obyczaje łowieckie to nie dokarmianie zwierząt zimą, to nie kontrolowanie kłusownictwa – to marginalna działalność. Zwyczaje i obyczaje łowieckie to polowania, to zabijanie zwierząt, to nagonki, osaczanie ich i zabijanie – to są zwyczaje i obyczaje łowieckie!!! To nie gra Wojskiego na rogu. Pani Joanno, wierzy Pani w potrzebę naturalnej selekcji zwierzyny??? Wierzy Pani, że nieodstrzelone dziki albo sarny zjadłyby nas??? Ja myślę inaczej, myślę, że dla zabijających to przede wszystkim przyjemność, rozrywka, hobby, a także leczenie kompleksów, stawianie się w roli macho, ponad itd. Myślistwo to paskudne zajęcie i napewno temat nie dla dzieci!!! Na temat lasu i leśnych zwierząt można zorganizować dziesiątki innych konkursów. Chyba, że akurat tym konkursem składa Pani ukłon w kierunku Starosty Powiatu, mieszkańca Golczewa i myśliwego w jednej osobie – to wtedy wszystko jest jasne.
Anonim mówi:
gru 3, 2018
o godzinie 9:10
Zgadzam się zawsze taka akcja była dla mnie nie do akceptacji, faktycznie to chyba chodzi o pozyskanie środków z koła na nagrody, to jest nie fer w stosunku do dzieci. Konkurs może być o innej tematyce bardziej humanitarnej, dostosowanej do psychiki dziecka pod rozwagę nauczycielki.
Anonim mówi:
gru 3, 2018
o godzinie 9:34
Zwierzyna leśna jest własnością skarbu państwa-korzystają nieliczni,działają punkty skupu dziczyzny-można nieźle zarobić.Zasłyszane od myśliwego-„cała przyjemność kończy się w momencie,kiedy pada strzał”-czyli osaczanie zwierzęcia,tropienie i zabijanie -to przyjemność.”
Anonim mówi:
gru 2, 2018
o godzinie 18:01
Brawo dla Pani Joanny, za kolejną fajną inicjatywę i serce oddane dzieciakom?
Anonim mówi:
gru 2, 2018
o godzinie 19:04
Ta…
Anonim mówi:
gru 2, 2018
o godzinie 12:03
Jaka indoktrynacja? Jakie wyciskanie kitu? Dzieci i młodzież jak napisano w tekście brały udział w konkursie wiedzy łowieckiej. Pierwszy wpis i proszę jak zwykle fala hejtu i niezrozumienia. A może warto dowiedzieć się że dzieciaki nie były zmuszane do niczego. Dostały nagrody. Zimą pójdą do lasu dokarmiać zwierzynę. A tu zamiast się cieszyć pozostaje niesmak. Po co. Dla połaskotania własnego ego. W tym wszystkim jak zwykle tracą dzieci – a Wy co zyskaliscie? Wstyd. To dopiero indoktrynacja…..
Jolka mówi:
gru 1, 2018
o godzinie 13:15
Ale, że co?
Anonim mówi:
gru 1, 2018
o godzinie 11:45
Polscy myśliwi zabijają rocznie setki tysięcy zwierząt. Porównują się do związku działkowców, ale zamiast sadzić – mordują. I zarabiają przy tym niemałe pieniądze. Jak wynika z ostatnich danych, przychody osiągane przez myśliwych z Kół Łowieckich sięgają przeszło 300 milionów złotych rocznie!
Anonim mówi:
gru 1, 2018
o godzinie 11:14
Moja poprzedniczka- poziom intelektualny ZERO.
Anonim mówi:
gru 1, 2018
o godzinie 12:01
„Zero” było cyfrą kultu starożytnych cywilizacji, znano je w Egipcie, Babilonie i jest bardzo ważne w matematyce do dnia dzisiejszego.
Anonim mówi:
gru 1, 2018
o godzinie 15:22
A intelektualne zero też było bardzo ważne?
Anonim mówi:
gru 1, 2018
o godzinie 19:22
Ciekawi mnie,co na temat zera sądzi sąd?
Anonim mówi:
gru 3, 2018
o godzinie 17:54
Zero w kulturze europejskiej (poza matematyką) oznacza nicość i bezwartościowość. Taka też jest moja interpretacja Pani wypowiedzi. Jednym zdaniem chce Pani okazać nienawiść do myśliwych, szkoły, nauczycieli i dzieci które brały udział w konkursie. Ja z moim intelektem tak to zrozumiałem. A do siebie mam dystans nawet jeżeli jestem zerem, bo w kulturze wczesno romańskiej -to dobry początek.
Anonim mówi:
gru 3, 2018
o godzinie 19:48
Sąd nad zerem……Dobre ;-)
Anonim mówi:
gru 4, 2018
o godzinie 12:40
Art. 212 § 2 KK
Anonim mówi:
gru 4, 2018
o godzinie 15:33
nad tym intelektualnym zerem-to już będzie myślał mój adwokat.życzę miłego dnia
Anonim mówi:
gru 1, 2018
o godzinie 10:39
indoktrynacja dzieci przez myśliwskie lobby-czyli wciskanie kitu