21 mln złotych – na taką kwotę obliczono wartość projektów potrzebnych do przeprowadzenia realizacji na terenie gminy Wolin. Inwestycje mają zostać zrealizowane do 2023 roku w związku z przyjętym przez Radę Miejską Lokalnym Programem Rewitalizacji. Dzięki temu ma podnieść się jakość życia mieszkańców poprzez uwzględnienie ich potrzeb społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych.
W ramach Programu zidentyfikowano sześć przedsięwzięć rewitalizacyjnych składających się z poszczególnych projektów rewitalizacyjnych: Przedsięwzięcie 1. Wolin+, Przedsięwzięcie 2. Wisełka na Nowo, Przedsięwzięcie 3. Rewaloryzacja przestrzeni publicznej parku miejskiego i plaży miejskiej w Wolinie, Przedsięwzięcie 4. Przebudowa budynku byłej przychodni zdrowia z przeznaczeniem na świetlicę socjoterapeutyczną, Przedsięwzięcie 5. Uniwersytet trzeciego wieku szansą aktywizacji mieszkańców obszaru rewitalizacji oraz Przedsięwzięcie 6. Wolin Miasto Historii.
Łączna wartość projektów rewitalizacyjnych zaplanowanych do realizacji w latach 2017-2023 w ramach LPR wynosi blisko 21 mln zł. Urzędnicy planują pozyskiwanie środków zewnętrznych na zidentyfikowane projekty i przedsięwzięcia rewitalizacyjne.
28 komentarzy
Mycustomeressay mówi:
mar 11, 2018
o godzinie 10:26
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź ?
OBYWATEL mówi:
mar 7, 2018
o godzinie 21:53
5 pozycji dla Wolina i 1 ochłap dla Wisełki . Gmina to mie tylko Wolin. Szkoda, że artykuł nie mówi jakie to przedsięwzięcia.
Zniesmaczony mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 21:37
Burmistrz oraz RM uważnie słuchali wystąpień M.Morawieckiego . Proponują nam fantastyczne(czyt. nierealne ) programy które w podtekście znaczą , głosujcie na nas , a my wam…………….Bzdety dla naiwnych . Wielka szkoda że władze Wolina wzorują się na takich niszczycielach demokracji i wrogach Unii Europejskiej .
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 20:06
No, i komuna zawitała też do Wolina. Plany już robią 5-letnie, a zaraz będą 7-mio i 10-cio letnie, a to znaczy żadne. Żyjemy tu i teraz, i teraz tzn. od lat nie spełnione, ciągle przypominane potrzeby mamy. Niejeden nie doczeka się tych planowanych „dobroci”!!! Nie planujcie, nie obiecujcie, tylko weżcie się do roboty, a przede wszystkim słuchajcie mieszkańców i ich bolączek i potrzeb!!!! Ostatnie kilkanaście lat „rządów” pokazało, że mieszkańców ma się gdzieś, liczą się tylko własne, pijarowskie zachciewajki. Doooooooooooość!!!
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 18:53
a na co poszlo te 20 MILIONOW Z URZEDU MORSKIEGO????????????/
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 18:51
Zadnycyh miejsc pracy wszyscy wyjada z wolina do 2023 za praca bo zostana dwa supermarkety i poczta !!!!! zero mieszkan zero drog tylko kultura. w dupie mieli wikingow przez tyle lat na szczescie udalo im sie skansen zbudowac a teraz psl sie przebiera za vikingow i jak sie nadstawiają do fleszy przy festiwalu!!!! matys nic nie zrobiles jak starosta dla gminy i nic nie zrobisz będąc burmistrzem chcesz doczłapać do emy tylko! powyganiali wszytskich przedsiebiorcow oblozyli podatkami jak plaza zaczela dzilac i przynosic dochody to oblozyli podatkiem faceta ze musial sie spakwoac!!!!
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 18:33
A ja tu widzę czarne chmury nad magistratem.
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 15:04
Masakra, Jasiewicz i Matys myślą, że ciemny lud kupi bajeczke o inwestycjach o zgrozo! Na rok 2023. Powariowali? A gdzie są inwestycje za ostatnie 12? Nie ma! Bo nic nie zrobili.
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 12:12
Plaza to powinna być atrakcją dla mieszkańców Wolina bo trudno zakładać, że ktoś na plażę do Wolina przyjedzie z drugiego końca Polski jak ma morze i wiele ładniejszych plaż. Ta plaża mogłaby być atrakcją dla pola namiotowego i dla kamperów bo jest to idealne miejsce na kemping no i oczywiście dla samych mieszkańców Wolina. Niech sobie spojrzą rządzący tym miastem na Stepnice jak chcą zobaczyć jak taka plaża powinna wyglądać. No ale trzeba by było chcieć cos zrobić a po co jak i tak pensja wpłynie na czas.
Zefir mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 14:06
Musimy wiedzieć że od dwóch lat gospodarzem plaży jest dyr. OSiR-u Edward Arys, postawił tablicę z REGULAMINEM i 9 punktami,(…)
1. Teren plaży miejskiej jest terem ogólnodostępny
2. Dzieci do lat 7 mogą korzystać z obiektu wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich
3. (…) 4. Na plaży obowiązuje bezwzględne przestrzeganie przepisów BHP i p.poż.
5. Na terenie plaży obowiązuje zakaz wchodzenia do wody
6. Korzystanie z terenu plaży odbywa się na własną odpowiedzialność. OSiR nie ponosi odpowiedzialności
7. (…)
8. Osoby naruszające porządek publiczny lub przepisy niniejszego regulaminu usuwane będą z terenu plaży, niezależnie od ewentualnego skierowania sprawy na drogę postępowania karno-administracyjnego
9.(…)
Dyrektor OSiR
Czy tak zredagowane regulaminu może być autor o zdrowym umyśle, kiedy od dziecka 8 letniego wymaga się bezwzględne przestrzegania BHP !?
Plaża z zakazem korzystania z wody, etc. Wystarczyło np. postawić tablice z informacją iż „plaża nie strzeżona, kąpiel na własną odpowiedzialność”. Dyrektor Arys podobne przepisy wprowadził na marinie, jego „firma” za nic nie odpowiada ale dużo żąda i wymaga, różnica w tym że tam za postój jednostki słono się płaci, że zginie silnik, rowery czy inne drogie wyposażenie, patrz punk regulaminu „marina nie ponosi odpowiedzialności”.
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 14:58
No i facet ma problem z głowy. Tam powinno być napisane „Zakaz wstępu” a nie że teren jest ogólnodostępny. Przecież tam nic nie można robić.
klan mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 17:00
Czyli odpowiednia łajza od „sportu i rekreacji” z sowitym wynagrodzeniem i kadrą pracowników z ogrodnikiem włącznie zatrudnieni w OSiR. Jak pamiętam do końca czerwca 2016 roku była informacja w mediach Arysa że doprowadzi plażę do użytku, połatali pomost gdzie jeden z pracowników uległ wypadkowi i wielomiesięczne zwolnienie lekarskie uniemożliwiło dyrektorowi wywiązać się z obietnicy. Na pamiątkę pozostawił tablicę, i jak widzę ktoś tu ją rzetelnie przedstawił.
Kazio mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 11:45
Położenie geograficzne to duży walor , tylko kto o niego zadbał.
Plażę trzeba zrobić ti i będą turyści. Turyści szukają cichych i spokojnych miejsc na wypoczynek
ale nie takich gdzie tylko psy chadzają się załatwiać. Za czasów mojego dzieciństwa było
to prawdziwe kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu , boiskiem do siatkówki, sklepikiem. Jest tam też miejsce dla kamperów tylko nasi rządzący zapomnieli że mamy XXI wiek.
Są ludzie którzy chętnie się tym zajmą tylko trzeba im to umożliwić.
Jaś mówi:
mar 7, 2018
o godzinie 19:43
Racja… Ale jest problem bo administracja nie chce łożyć grosza na tą inwestycję a niestety nie sprzedadzą tego terenu prywatnemu inwestorowi. Nawet jak ktoś ma pomysł na ten teren to nie będzie inwestował własnych środków w teren miasta i koło się zamyka… dalej będzie niewykorzystany potencjał…
Maniek mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 11:22
Ścieżki rowerowe: od Szczecina poprzez Dąbie wzdłuż jeziora Dąbie, do Stepnicy a nawet byłem ostatnio w Czarnocinie i dalej po wałach przeciwpowodziowych już są wybudowane. Powinny biec dalej do wybrzeża. Czy wiadomym jest coś na ten temat? Gmina jak czytam nie bardzo skłania się do ciągłości tej inwestycji, a szkoda i to bardzo. Takie walory jak: wyspa/woda/nabrzeże/historia to coś w co włodarze jakby nie wierzą lub nie chcą znaleźć atrakcji. A może ta ekipa po prostu trwa i tak jest jej dobrze?
it mówi:
mar 7, 2018
o godzinie 21:22
Biegacze i rowerzyści wolińscy ruszają w stronę wsi po dziurawych drogach,szczególnie na Mokrzyce Małą.Mogliby zatroszczyć o bezpieczeństwo swoich wyborców.Ale gmina nic nie widzi poza czubkiem swojego nosa, a podatki płacą wszyscy równo.Robią tylko w swoich,, ogrodkach,,
Bix mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 10:59
Ale bajka, w okresie 2023, czyli przez 5 lat, czyli wcale może się to nie rozpocząć. Zadłużył Jasiewcz gmine po uszy i ogłasza wielkie rewitalizacje. Śmiech na sali.
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 10:55
Lepiej niech oni za inwestycje się nie biorą. Jeżeli stawiają kontener za 500 tys. zł i nazywają to świetlicą to boje się o nasze pieniądze przy tych inwestycjach.
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 10:49
Kiedy w końcu zacznie się budować ścieżki rowerowe, które całkowicie odmieniłyby tą zapóźnioną pod każdym względem gminę. Takie ścieżki nie tylko przyciągnęłyby turystów ale bardzo ułatwiłyby życie mieszkańcom. Przecież dzieci np. z Unina, te starsze, bez problemu mogłyby rowerami dojeżdżać do szkoły czy na jakieś zajęcia dodatkowe popołudniami. To by całkowicie zmieniło komunikacyjnie życie wielu mieszkańców. Ta gmina jest biedna a jedynym jej walorem jest położenie geograficzne. Niestety nie jest to położenie w żaden sposób wykorzystane bo nie ma żadnej infrastruktury. Jazda rowerem po lokalnych drogach to jazda z narażeniem życia. I tak się dziwie, ze tylu Niemców jeździ na tych rowerach po wsiach a gdyby tak mieli ścieżki rowerowe? Przecież oni by tu tłumami całymi przyjeżdżali. Ścieżka powinna iść z Wolinia do Unina potem przez Kodrąb, Domysłów, Kołczewo i Wisełkę do Międzyzdrojów. W ten sposób i Wolinianie mieliby korzyść i turyści np. przyjeżdzający tłumnie do Międzyzdrojów. Mogliby się w ten sposób wydostać z tego zatłoczonego miasteczka żeby aktywnie i milo a także bezpiecznie spędzić czas z rodzinami.
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 9:58
plaza, doprowadziç do porzädku plaze!,to min wizytowka miasta.
Ir mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 9:57
Mało konkretów. CZYLI PIĆ NA WODĘ przed wyborami. A w tle „przewałka kasy”. I to ciekawe jakiej kasy ? Jak wiadomo gmina solidnie zadłużone.
wd mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 9:42
haha,kiełbasa wyborcza
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 9:32
Może trochę więcej konkretów bo co to znaczy niby Wolin+ albo Wieselka na nowo ?
anonim mówi:
mar 7, 2018
o godzinie 19:46
wypędzą wszystkich, zburzą domy i na nowo będą sprzedawać działki by kasa była w budżecie :)
Nawiedzony mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 9:29
Tak, i już wystartowała pięknie zapowiadająca się perspektywa na przyszłość przez rządzącą nam ekipę, że nadchodzące wybory może w ogóle nie mają najmniejszego sensu. Radni się obudzili, nabrali doświadczenia więc „zostawmy ich” dając następną szanse. Niech śpią spokojnie do wyborów, należy im się?
Maniek mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 9:01
A „przypływni” na nabrzeżu miejskim nadal będą „ładować” w pobliskie trzciny lub bezpośrednio do wody… Wstyd! Nie ma tam na całej długości żadnego zaplecza sanitarnego!
Anonim mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 11:19
nie ma na osirze? serio pytam, nie wiem
Maniek mówi:
mar 6, 2018
o godzinie 12:57
OSiR posiada konkretne zaplecze sanitarne jednak udostępnia je swoim rezydentom lub użytkownikom. Ja pisałem o nabrzeżu miejskim, od zza mostu do OSiRu na całej długości. To jeden wielki, nie zagospodarowany plac.