Poznaliśmy rozstrzygnięcie rządowego programu Polski Ład. Gmina Kamień Pomorski zyskała 8 mln złotych na przeprowadzenie kompleksowego remontu przedszkola nr 1 wraz z utworzeniem żłobka!

O potrzebie remontu placówki mówiło się o dawna. W maju br. Burmistrz Kamienia Pomorskiego zapowiadał przygotowanie stosownej dokumentacji i złożenie wniosku aplikacyjnego na przeprowadzenie termomodernizacji.

Dzięki rządowemu wsparciu inwestycja stanie się faktem! W przedszkolu zostanie przeprowadzony kompleksowy remont. Obiekt zyska piętro, na potrzeby działalności przedszkolnej, natomiast na parterze zostanie umiejscowiony żłobek.

– Mogę powiedzieć, że to „wielka sobota”. Informacja na którą czekałem ja i przede wszystkim mieszkańcy Kamienia Pomorskiego, rodzice, dzieci. Każda inwestycja, każde dofinansowanie cieszy, ale ta wiadomość ma wymiar wyjątkowy. Wiemy, że tak naprawdę wszystko zaczyna się od żłobka i przedszkola, stąd też dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się pozyskać tak duże dofinansowanie. Realizację przebudowy i modernizację rozpoczniemy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zakres robót obejmowuje gruntowną przebudowę pomieszczeń w budynku, wykonanie nowych instalacji: wentylacyjnej, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, niskoprądowej, a także nowych posadzek i tynków w całym obiekcie. Nowa elewacja budynku, kuchnia i winda. W wyniku przebudowy zmianie ulegnie układ wewnętrzny pomieszczeń, które dostosowane zostaną do obecnych potrzeb i przepisów techniczno-budowlanych. Nawet Państwo nie wyobrażacie sobie jak się cieszęmówi Burmistrz Kuryłło.