Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach 73. Rocznicy Zdobycia Ziemi Kamieńskiej. Uroczystości z okazji zdobycia miasta odbędą się 4 marca o godz. 10.00 w kamieńskiej katedrze, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza święta z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych delegacji i mieszkańców. Następnie uczestnicy przejdą pod pomnik „Poległym za polskość tych ziem” na Plac 5 Marca, gdzie planowane są okolicznościowe przemówienia, a także złożenie kwiatów.

Zapraszamy również na VIII Rajd Zaślubin – rajd historycznych pojazdów wojskowych szlakiem ceremonii zaślubin Polski z morzem. Celem Rajdu jest upamiętnienie szlaku bojowego 1. Armii Wojska Polskiego oraz powrotu Polski nad Morze.

15 marca br. o godz. 11.30 na placu przy ratuszu miejskim w Kamieniu Pomorskim odbędzie się pokaz zabytkowych pojazdów militarnych, broni oraz sprzętu wojskowego z okresu II wojny światowej. Na uczestników pokazu czekać będzie także wojskowa grochówka. Szczegóły pełnej trasy Rajdu Zaślubin znajdują się na plakacie.

Zapraszamy do udziału!

Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim