Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji regionalnej partii przedstawił program wsparcia dla polskiej wsi. Wśród propozycji prezesa PiS pojawiły się dodatki pieniężne dla rolników: najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy. 

W sobotę w Kadzidle k. Ostrołęki (mazowieckie) odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, poświęcona tematowi mniejszych miejscowości oraz polskiego rolnictwa. Brali w niej udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński w trakcie swojego przemówienia podkreślił, że dla rządu PiS szczególnie ważna, jest „sprawa wsparcia tych gospodarstw rolnych, które będą po pierwsze hodowały zwierzęta, które tu się rodzą, czyli z własnego chowu, hodowały w oparciu o własną pasze, zapewniały zwierzętom tzw. dobrostan i w zamian za to otrzymywały bardzo poważne wsparcie”.

Podkreślił też konieczność wsparcia lokalnych producentów żywności. – Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (…) z własnego chowu produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Oni też muszą dostawać dodatkowa wsparcie. To jest bardzo ważne – zapowiedział Kaczyński.