Za nami 5 bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej na trasie liczącej ok.9400, Dziwnów -Dziwnówek- Dziwnów. Zwyciężył w nim Igor Dąbkowski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) w czasie 36,51. Tym samym Igor został najmłodszym zwycięzcą biegu DLB. Tuż za nim przybiegł Jacek Głazowski (Luna Niechorze) – 37,03, na trzecim miejscu finiszowali Robert Derda (Świnoujście) i Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – ten sam czas – 39,28. Najszybszą kobietą została Barbara Wojciechowska (Mrzeżyno) – 43,54, która wyprzedziła Dorotę Kowalską (KB Kamień Pom.) – 44,12 i Bożenę Jańczak (KB Kamień Pom.) – 46,23. W kategorii nordic walking najszybciej trasę pokonał Jarosław Chadaś (Goleniów) – 1,09,39 oraz Andrzej Karolak (Trzebiatów) i Marek Dołęgowski (UKS Wyspa Wolin) – ten sam czas:1,16,10. Dorota Baryła (UKS Wyspa Wolin)  – 1,16,22 wygrała wśród kobiet, druga była Irena Wolf (Kamień Pom.) – 1,19,54, trzecia Joanna Jastrząb (Międzywodzie) – 1,22,11. W zawodach udział wzięło 40 zawodników: 31 biegaczy i 9 „kijkarzy”.

Organizatorzy składają podziękowania panom: Cezaremu Wieczorkowi i Włodzimierzowi Heweltowi z OSP Dziwnów za obsługę techniczną trasy, Zenonowi Nowakowi, Zbigniewowi Sych i Markowi Szymańskiemu za pomoc techniczną i sędziowanie. Pani Wiesławie Kasabule z MOSiK Dziwnów dziękujemy za piękne dyplomy.

Kolejny bieg, kończący pierwszą część zmagań DLB, odbędzie się 28 maja – będzie to półmaraton. W zmaganiach tych wezmą udział tylko zawodnicy biegający, bez „nordic walking”. Z półmaratonu zwolnieni będą również biegacze kategorii wiekowej K1 i M1.