Było to największe zarybienie węgorzem od lat. W ostatnich dniach w Wolinie pojawili się przedstawiciele PZW, Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego – Ośrodek Zamiejscowy w Szczecinie, którzy w towarzystwie pracowników Instytut Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza zasilili lokalne wody 440 tysiącami sztuk cennej ryby.

Zarybienie odbyło się w ramach programu Monitoring zasobów i zarybianie Odry i Wisły węgorzem europejskim i było współfinansowane z środków EU Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze oraz organizowane przez Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie. Dziękujemy bardzo rybakom z jednostek: WOL-25, WOL-13, WOL-12, WOL-77, WOL-29, WOL-51 oraz WOL-5 za pomoc w wykonaniu tego pracochłonnego i skomplikowanego logistycznie zarybienia.

Zadanie do łatwych nie należało, ale dzięki pomocy Inspektorów Rybołówstwa Morskiego, ichtiologów z PZW i jednostek naukowych, użytkowników obwodów rybackich oraz samych rybaków zalewowych do naszych wód trafiło blisko pół miliona sztuk narybku węgorza.