W Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się Etap Powiatowy 44. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Turniej miał na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz popularyzację przepisów i zasad ruchu drogowego.

Wzięło w nim udział 5 szkół z powiatu kamieńskiego. Rywalizacja obejmowała konkurencje związane z przepisami ruchu drogowego, udzielaniem pierwszej pomocy oraz jazdą rowerem na torze przeszkód.

Najlepszą drużyną w roczniku 2008 i młodsi okazała się Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie. W roczniku 2011 i młodsi zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie.

Najlepiej indywidualnie wypadli Kacper Jasik, Mieszko Gajlun, Zuzanna Zająć, Kacper Kubacki, Natasza Borowa oraz Mateusz Około-Kułak. Turniej był finansowany przez różne instytucje, a jego organizację wsparli pracownicy Starostwa Powiatowego, Policji, szkół oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Powiatu Kamieńskiego.

źródło:
Powiat Kamieński