38 gmin i dwa samorządy powiatowe podpisały się pod apelem Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego w sprawie drastycznych podwyżek cen gazu. Oprócz apelu urzędników, do kilku rządowych instytucji trafiły też w tej sprawie podpisy kilkunastu tysięcy mieszkańców Gmin dotkniętych podwyżką – w tym mieszkańców Kamienia Pomorskiego.

Podpisów pod apelem gmin z samej Wielkopolski jest 18. Pozostałe gminy są z województw dolnośląskiego, zachodniopomorskiego (Kamień Pomorski) i pomorskiego. Do inicjatywy wójtów i burmistrzów, już po spotkaniu komitetu protestacyjnego przyłączyły się także Miastko oraz Puck. Przygotowane przez samorządy pismo z apelem o wstrzymanie podwyżki stawek za gaz o 170 proc. trafiło do Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Ministerstwa Aktywów Państwowych i Ministerstwa Klimatu. Według naszych informacji, instytucje te na razie nie odpowiedziały.

Mieszkańcy Tarnowa Podgórnego szykują się tymczasem do protestu przed siedzibą miejscowego dostawcy gazu. Zaplanowali go na najbliższy piątek.