Trzy miesiące spędzi w areszcie 33 – letnia podejrzana o wyłudzenie na policjanta. Chodzi o zdarzenie sprzed niespełna dwóch tygodni, które miało miejsce w Kamieniu Pomorskim. 88 – letnia seniorka straciła wtedy ponad 30 tysięcy złotych.

Do 88 – letniej kobiety z nieznanego numeru na numer domowy zadzwoniła kobieta, która w rozmowie przedstawiła się jako wnuczka. Powiedziała, że miała wypadek, potrąciła kobietę w ciąży. Nadmieniła, że aktualnie grożą jej poważne konsekwencje i może trafić do więzienia. Aby tego uniknąć potrzebuje pieniędzy na kaucję, po czym rozłączyła się. Następnie ponownie zadzwonił telefon, w słuchawce było słychać głos kobiety, która powiedziała, że jest policjantką i pomoże w sprawie.

Rzekoma „policjantka” zapytała czy kobieta posiada gotówkę w domu i czy mieszka sama. 88-latka odparła, że ma odłożone pieniądze w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Kobieta podała swój adres zamieszkania, gdzie miał przyjść posłaniec. Chwilę później do drzwi mieszkania zapukał mężczyzna, któremu seniorka wydała przygotowane pieniądze.

Dzięki działaniu kamieńskich śledczych udało się trafić na trop oszustki. Wobec 33 – latki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Niewykluczone, że nie jest to jedyne oszustwo, którego dopuściła się kobieta.