Gmina Wolin! Oj będzie się działo! Już 28.01.2024 (niedziela) w całej Polsce zagra 32. Finał WOŚP. Sztab WOŚP #5709 działający przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie zaprasza na niesamowite imprezy do Wolina, Kołczewa i Dargobądza. Jak mówią organizatorzy – „Wspólnie zagramy do najpiękniejszej bramki świata!”

  1. Finał WOŚP w Wolinie

Tradycyjne finałowe granie rozpocznie Wolin Mors Klub Wegas, który o godz. 10:00 zaprasza do wspólnego morsowania na plaży przy Przystani w Wolinie. W dalszych częściach dnia impreza przeniesie się do PSP im. B. Krzywoustego w Wolinie. Tam o godz. 12:00 na jednej z sal gimnastycznych wystartują rozgrywki sportowe reprezentacji klubów sportowych gminy Wolin organizowane przez Przystań Morską Wolin.

Z kolei o godz. 15:00 na drugiej sali gimnastycznej rozpocznie się główne finałowe granie. A na nim cudowne koncerty i występy artystyczne. Swoje talenty zaprezentują Grupa Gimnastyczna Mali Mistrzowie, dzieci z Przedszkola Miejskiego Kraina Uśmiechu w Wolinie i Szkoła Tańca „Jantar” Anna Zjawińska. Nie zabraknie też różnorodnych muzycznych doznań. Usłyszymy zespół muzyczny GAMA, wokalistów i perkusistów GCKSTiR w Wolinie, niesamowity muzyczny spektakl Drume Show lata ’90 oraz koncert szczecińskiego zespołu Bandit. Występy artystyczne przeplatane będą licytacjami.

Oprócz doznań wizualnych i muzycznych moc atrakcji na towarzyszącym im kiermaszu WOŚP szykują dla Was Ochotnicza Straż Pożarna w Wolinie, Stowarzyszenie Sołtysów ZIEMI Wolińskiej, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Terenowy w Wolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Krzywoustego w Wolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Z. Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wolinie, Vineta Wolin, Klub Krótkofalowców Wyspy Wolin SP1PKW, Stowarzyszenie Pojazdów Terenowych 4×4 Wyspa Wolin i wielu sponsorów. Znaleźć tam będzie można kiermasz ciast, ciepłych przekąsek, maskotek i inne stoiska z różnościami, kiełbasa z grilla, pokazy ratownictwa medycznego, stoiska edukacyjne, a Daniel Strzelczyk rysować będzie karykaturę na żywo.
Całość zakończy Światełko do Nieba, które oglądać będzie można na dziedzińcu szkoły.

  1. Finał WOŚP w Kołczewie

Tu finałowe granie wystartuje o godz. 13:00 w PSP im. B. Chrobrego w Kołczewie. W Kołczewie organizatorzy również zaplanowali wiele atrakcji. Wśród nich koncerty Osady Pieśni Grodno i zespołu Dair, Perełek Wisełki, Państwa Kozłowskich, Wodzirejki z Norbertem Śliwą i Pauliną Socką oraz rapera U.C.H.O. W programie znalazło się także krojenie tortu WOŚP i pokaz tańca TKS „Jantar”, a finał zakończy Światełko do Nieba.

Oprócz tego każdy będzie mógł też spróbować polskiego jadła, zobaczyć zimną kąpiel Leszka Naziemca, zajrzeć do Miasteczka OSP, zjeść pieczoną kiełbaskę i pieczonego dzika, spróbować swoich sił na strzelnicy paintballowej oraz ASG, odwiedzić sklepik z fantami, stoisko Ani z Diagnostyki i wiele innych.

Te wszystkie atrakcje szykują dla Was Biblioteka Publiczna Gminy Wolin, Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Kołczewie, OSP Kołczewo, Sołectwo Kołczewo, Sołectwo Kodrąbek, Sołectwo Ładzin, Sołectwo Sierosław, Sołectwo Troszyn, Sołectwo Dobropole, Sołectwo Piaski Wielkie, Sołectwo Chynowo, Diagnostyka, Koło Łowieckie Wyspiarz w Wolinie, Koło Łowieckie Tumak w Świnoujściu, Koło Łowieckie Nad Dziwną w Draminie, Stowarzyszenie Pojazdów Terenowych 4×4 Wyspa Wolin i wielu sponsorów. 

  1. Finał WOŚP w Dargobądzu

Koło Gospodyń Wiejskich Dargobądz zaprasza o godz. 11:00 do swojej siedziby. To tam odbędzie się finałowe granie. Każdy kto wesprze zbiórkę do puszki WOŚP otrzyma pakiet kosmetyków sponsorowanych przez Salon Kosmetyczny Nadin i/lub „Dargobądzki paprykarz jak dawniej”. KGW Dargobądz zaprasza także na kawę, herbatę i tort bezowy sponsorowany przez Panią Aleksandrę Michałowską. O godz. 15:00 OSP Dargobądz zaprezentuje swój sprzęt oraz pokaz ratownictwa przedmedycznego. Do udziału w tych niesamowitych wydarzeniach i wsparcia zbiórki 32. Finału WOŚP zaprasza sztab #5709 GCKSTiR w Wolinie.

Już teraz można licytować aukcje wolińskiego sztabu na Allegro:
https://bit.ly/3ShKcdo
https://bit.ly/3vPLV0z
oraz wspierać 32. Finał WOŚP dokonując wpłaty do sztabowej eSkarobonki: https://bit.ly/3vOsDsp