Poznaliśmy program 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wolinie. Program przedstawia się niezwykle ciekawie. Po raz 3 na ulice wyjedzie Objazdówka WOŚP, będzie można skusić się na morsowanie, zjeść coś pysznego oraz wziąć udział w szeregu licytacji. 

Po raz 3 na ulice naszej gminy wjedzie Objazdówka WOŚP, którą poprowadzi Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Terenowych 4×4 Wyspa Wolin, tradycyjnie już w godzinach przedpołudniowych do wspólnego morsowania dla WOŚP zapraszają morsy z Wolin Mors Klub Wegas, również przed południem swoje granie rozpocznie Biblioteka Publiczna Gminy Wolin , gdzie czekać na Was będzie wiele atrakcji w tym kiermasz książek i nie tylko, gry i zabawy dla dzieci oraz punkt diagnostyczny.

W samo południe rozpocznie się Wyścig Rzędów, czyli rozgrywki sportowe reprezentacji klubów sportowych gminy Wolin, które organizuje Przystań Morska Wolin, również w południe zapraszamy dzieci małe i starsze na sens filmowy z popcornem, który odbędzie się w Dworku w Wolinie. O godz. 13:00 swoją pracownię ceramiczną otworzy dla Was Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie O tej samej godzinie wystartuje główny kiermasz WOŚP (Dworek w Wolinie i teren przed Dworkiem), gdzie moc atrakcji szykujmy dla Was wspólnie z Ochotnicza Straż Pożarna Wolin, Stowarzyszenie Sołtysów ZIEMI Wolińskiej, Polskim Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Wolnie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie , Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wolinie , Łucznicza Grupą Najemną „Banici”, Klubem Krótkofalowców Wyspy Wolin SP1PK.

Nie zabraknie też koncertów i występów artystycznych w wykonaniu dzieci z Przedszkole Miejskie w Wolinie „Kraina Uśmiechu”, uczestników naszych zajęć wokalnych i perkusyjnych, chóru Julin, zespołu wokalnego „Gama”, zespołu AnMart, Osady Pieśni Grodno, zespołu DAIR. Wszystko zakończy symboliczne światełko do nieba, które rozbłyśnie tradycyjnie o godzinie 20