Sztab WOŚP #5709 w Wolinie zaprasza do wspólnego grania w trakcie 30. Finału WOŚP!  Granie zaczyna się już w sobotę (29.01.2022 r.), kiedy to o godz. 10:00 na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. B. Krzywoustego spotkają się reprezentacje klubów sportowych gminy Wolin, by stoczyć rywalizację w trakcie zawodów rzędów.  Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają do wspólnego kibicowania.

W dniu finału, czyli w niedzielę (30.01.2022 r.) Wolontariusze z puszkami wyjdą na ulice Wolina około godz. 9:00 i do godzin wieczornych można będzie wspierać  zbiórkę  30. Finału WOŚP. W tym roku celem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u  dzieci. 

Jak co roku niedzielne granie rozpocznie Wolin Mors Kub Wegas, który zaprasza do wspólnego morsowania dla WOŚP o godz. 10:00 na plaży w Wolinie.

Również o godz. 10:00 na parkingach przed wolińskim Ratuszem odbędzie się zbiórka aut, które pojadą w Objazdówce 30. Finału WÓSP. W tym roku kolorowa parada aut odwiedzi 8 miejscowości gminy Wolin: Sierosław, Koniewo, Wiejkowo, Troszyn, Ostromice, Piaski Wielki, Rzeczyn oraz Laskę. W paradzie tej pojadą także wolontariusze WOŚP i każdy mieszkaniec tych miejscowości będzie mógł wesprzeć zbiórkę. 

W samo południe rozpocznie się kiermasz WOŚP. Jego stoiska znajdować się będą na parkingu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolinie oraz na placu przed Biblioteką Publiczną Gminy Wolin. Na mieszkańców gminy Wolin (i nie tylko) czekać tam będą różne atrakcje, a w śród nich przepyszne ciasta od Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Rejonowe w Wolinie oraz stoiska z rozmaitymi przysmakami i nie tylko Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej, Koła Gospodyń Wiejskich w Ładzinie „Ko-bitka” i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Z. Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu. Na najmłodszych czekać będzie gra Szczęśliwy Traf przygotowana przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wolinie.  Strażacy OSP w Wolinie dowodzić będą grillem. Biblioteka Publiczna Gminy Wolin przygotowała kiermasz książek, gier planszowych i gadżetów bibliotecznych. W punkcie informacji medycznej każdy będzie mógł zmierzyć sobie poziom cukru i ciśnienie oraz zasięgnąć porad. Na głodnych wrażeń czekać będzie strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wolinie.

Wszystkiemu temu towarzyszyć będą koncerty w wykonaniu Osady Pieśni Grodno, Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej, uczestników zajęć wokalnych Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz występ artystyczny dzieci z Przedszkola Miejskiego w Wolinie Kraina Uśmiechu. Zagra także DJ.

Oj się będzie działo!