Dziś mają wystąpić silne burze. W nocy z soboty na niedzielę oberwanie chmury z możliwymi wyładowaniami wystąpi już od zachodu aż po centrum kraju. W niedzielę burze z możliwym gradem prognozowane są już niemal w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia również przed upałem.

Dziś w zachodniej Polsce mają wystąpić silne burze. W nocy z soboty na niedzielę oberwanie chmury z możliwymi wyładowaniami wystąpi już od zachodu aż po centrum kraju. W niedzielę burze z możliwym gradem prognozowane są już niemal w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia również przed upałem.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami od godz. 18.00 do północy wydano dla województwa zachodniopomorskiego.

„Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami wiążą się z sumami opadów od 20 mm do 30 mm i z porywami wiatru do 100 km/h. Oznacza ono możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu mogą ograniczyć prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu.” – informuje IMGW.