Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy bieg IX edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Do udziału w cyklu 12 biegów zapraszamy biegaczy oraz amatorów nordic walking. Ten pierwszy bieg 4 marca br., na dystansie 5 kilometrów, rozpocznie się o godzinie 19.00,czyli o zmroku. Pół godziny przed startem ruszą zapisy. Prosimy zaopatrzyć się w czołówki lub inny sprzęt oświetleniowy. Na uczestników będziemy czekać przy hali widowiskowo – sportowej w Dziwnowie, przy ulicy Reymonta. Organizator DLB – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk” nie pobiera wpisowego. Jedynie czego wymagamy, to brak przeciwwskazań do uprawiania sportów wytrzymałościowych.

IX edycja składać się będzie z 12 biegów (6 dystansów po 2 biegi na każdej trasie). Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej 6 biegów (każdy na innej trasie). Ten punkt regulaminu nie dotyczy tylko młodzieży kategorii K1 i M1 i uczestników nordic walking, którzy zwolnieni będą z półmaratonu. Oczywiście, można startować tylko w wybranych przez siebie biegach. Trasy są tak dobrane, aby połączyć wszystkie miejscowości Gminy Dziwnów, a dodatkowo Powiat Kamieński z Powiatem Gryfickim, Gminę Dziwnów z Gminą Rewal. Liczymy na liczny udział w IX edycji, dobrą zabawę i miłą rywalizację. 18 listopada br., podczas podsumowania IX edycji DLB wręczymy dyplomy i puchary dla zwycięzców Ligi, jak również dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Podczas każdego biegu zapewniamy startującym napój na mecie, komunikat na stronie biegowej, a podczas półmaratonu posiłek regeneracyjny. Ponadto w każdym biegu i marszu nordic walking udekorujemy najszybsze trójki dyplomami, a zwycięzców okolicznościowymi pucharami. Nasze zmagania można śledzić na fb- DLB Dziwnowska Liga Biegowa. Tam również można zapoznać się z Regulaminem DLB.

Impreza otrzymała wsparcie finansowe Urzędu Miejskiego w Dziwnowie, Urzędu Marszałkowskiego i Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koszalinie w ramach programu Społecznik na lata 2022-2024. Współorganizatorami ligi są: Klub Biegacza Kamień Pomorski, „Pobierowo Biega”, OSP Dziwnów, MOSiK Dziwnów i Klub Olimpijczyka w Dziwnowie.
Do zobaczenia w sobotę.

Jerzy Janawa
LUKS „Bałtyk” Dziwnów