Czas na kolejne spotkanie z jazzem w ramach tegorocznych letnich wydarzeń muzycznych „Wolin Wyspa Dźwięku”. Po bardzo żywiołowym i energetycznym Dixie Company oraz bardzo charyzmatycznej grupie Chango na scenie urokliwej wolińskiej Mariny pojawi się szczeciński „Quartet Jazz” z Mateuszem Prygoniem na czele. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę (16.07.2022 r.) o godz. 19:00. Na program koncertu złożą się standardy jazzowe, które są owocem jazzu współczesnego jak jazzu „tradycyjnego”- stąd koncert nosi tytuł „Jazz do przytulania oraz obrazy malowane dźwiękiem”. Poprzez ten koncert zespół wprowadzi uczestników koncertu  w stan lekkiej nostalgii i dobrego humoru. Z pewnością nie zapomni też o tych, którzy lubią bardziej energetyczne rytmy i dźwięki. 

W skład zespołu wchodzą: Mateusz Prygoń – saksofon altowy, Patryk Matwiejczuk -instrumenty klawiszowe, Wojciech Gunia-bas, Maciej Wróbel- perkusja. Muzycy Ci podbijają polską i europejską scenę jazzową.

Wstęp na koncert jest otwarty.

Organizatorami muzycznego cyklu „Wolin Wyspa Dźwięku” są Gmina Wolin, Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie, Przystań Morska Wolin Sp. z .o.o. i Modra2 Sp. z o.o. – Mamre