Od 22 lat miłośnicy amerykańskiej muzyki, starych i nowych amerykańskich samochodów, trajek, stylowych motocykli i camperów, tańca na dechach, strojów indiańskich i westernowych, rękodzieła i różnorodnej kuchni spotykają się na największej w Polsce imprezie dla młodzieży starszej i zaawansowanej.

Dwie sceny- malownicza na plaży nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego i Główna na terenie 100.000 m² wypełnione będą 100-godzinnym muzycznym i tanecznym programem.

W czwartek (18.07.) atrakcją będą m.in. występy zespołu Moscow Beatballs, którzy dadzą koncert w stylu modern blues’n’ billy.

W piątek (19.07.) 
wystąpi m.in. najlepszy niemiecki zespół country „Lennebrothers Band”, który koncertował w przeszło 20 krajach, dając 3000 koncertów. Ich występy to  dynamiczne gorące show! Wystąpi także najpopularniejszy polski wykonawca bluesa- Sławek Wierzcholski z „Nocnej Zmiany Bluesa”.  Wieczór zakończy hiszpanka Susan Santos z zespołem. Uznana laureatka („The best musician performance 2018”- European Blues Awards). Ma za sobą koncerty w całej Europie i USA.

W sobotę (20.07)
zagrają m.in.:  najlepszy  holenderski zespół country Ramblin Boots, czołówka polskiego country- Zespół Babsztyl ze Zbyszkiem Hofmanem oraz Cezarym Makiewiczem, Droga na Ostrołękę z Wojtkiem Dutkiewiczem na czele, jako gwiazda wieczoru wystąpi najlepsza żeńska grupa countrowa w Europie „Country Sisters”, na scenie nad Zalewem pojawi się legenda wszystkich szanciarzy- Jurek Porębski, który zaśpiewa najsłynniejszą polską pieśń szantową swojego autorstwa „Gdzie ta keja”. Warto wziąć ze sobą śpiewniki! Na tej scenie pojawią się również znakomite kapele bluegrassowe Zatulani (Słowacja), Arvagrass (Słowacja) oraz wokalistka Thilly Frank z Holandii z programem evergreenów. Stare, klasyczne country zagra Daddy Redneck– również z Holandii.

Nie byłoby Western Pikniku bez tańca! 19 i 20 lipca trzykrotnie wystąpi w barwnym show najlepszy europejski zespół taneczny country, urzekający młodością, techniką oraz urodą tancerek- 9 osobowa grupa „Caramelka”. Publiczność jest również częścią programu. Poprzebierani w westernowe i indiańskie stroje uczyć się będą tańca liniowego na dechach pod dowództwem Beaty Dobrzalskiej ze szkoły tańca Bene. Przyjadą goście z całej Polski, jak również z Niemiec, Skandynawii i Beneluksu.

Na miejscu znajdzie się wiele kolorowych stoisk z dobrą kuchnią oraz rękodziełem. W tym roku podczas imprezy odbędzie się zlot samochodów Mustang oraz spotkanie grupy podróżniczej „Travel Club Szczecin”. Motocykliści też będą mieli swój zlot. Barwna parada pojedzie w sobotę, 20.07.2019 o godz. 11:00 na trasie Sułomino-Międzyzdroje-Wolin- Sułomino. W licznych konkursach sporo nagród. Dotrą do nas licznie łodzie, rowery, koniarze i piechurzy.