Już w ten piątek, 2 lipca br., rozpocznie się 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Tegoroczna edycja tego najstarszego na Pomorzu Zachodnim wydarzenia muzycznego potrwa do 3 września i obejmować będzie dziesięć koncertów, które odbywać się będą w piątkowe wieczory w zabytkowej katedrze kamieńskiej, rozpoczynając się tradycyjnie o godzinie 19.00. 

Podczas koncertu inauguracyjnego, 2 lipca, za kontuarem barokowych organów zasiądzie dyrektor artystyczny kamieńskiego festiwalu prof. Józef Serafin, koncertujący w Kamieniu Pomorskim od 1968 r. W części kameralnej katedra wypełni się muzyką mistrzów w mistrzowskim wykonaniu członków zespołu „Polish String Quartet Berlin”, który tworzą muzycy występujący na co dzień  w „Deutsche Oper” w Berlinie: Tomasz Tomaszewski – I skrzypce, Sunjae Ok – II skrzypce, Sebastian Sokół – altówka i Maria Pstrokońska-Mödig – wiolonczela (szczegółowy program koncertów zamieszczony został na stronie internetowej festiwalu: www.festiwalorganowy-kamien.pl)

Bilety (normalny – 25 zł i 20 zł – ulgowy) będą do nabycia w piątki, od godz. 17.00, przed katedrą. W związku z pandemią koronawirusa ilość słuchaczy będzie ograniczona aktualnie obowiązującymi przepisami. 

Patronat honorowy nad 57. Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim sprawują: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Metropolita Szczecińsko-Kamieński, zaś prasowy – „Kurier Szczeciński”, TVP 3 Szczecin, Polskie Radio Szczecin oraz Infoludek.pl. 

Tegoroczny festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Festiwal jest także współfinansowany ze środków Województwa Zachodniopomorskiego, Gminy Kamień Pomorski oraz Powiatu Kamieńskiego. 

Komitet Organizacyjny MFMOiK w Kamieniu Pomorskim