XXVI Miejsko Gminny Konkurs Recytatorski o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie rozstrzygnięty. W sobotę 16 lutego 2019 r., w atmosferze przyjaźni, życzliwości dla wykonawców i serdeczności dla ich opiekunów, Ośrodek Kultury Gminy Wolin zorganizował Miejsko-Gminny Konkurs o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie.

Do udziału w Konkursie zostało zgłoszonych 52 uczestników – z przedszkola oraz ze szkół gminy i miasta Wolin w pięciu kategoriach wiekowych. W repertuarach recytatorów znalazły się m.in.: utwory J. Kulmowej, J. Tuwima, J. Brzechwy, a także fragmenty utworów Lucy M. Montgomery, J.K Rowling, L. J. Kerna. W tegorocznej edycji do pracy jury zaproszeni zostali: Pani Mirosława Malinowska – jako przewodniczący jury, Pani Katarzyna Strzelczy oraz Pani Maria Miłaszewska – Grodecka. Podczas przesłuchań obecni byli rodzice, nauczyciele, opiekunowie. Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie – Pan Krzysztof Czach oraz wiceprzewodniczący Pan Radosław Kaliciuk .

Laureatami XXVI edycji Konkursu, w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
Kategoria dzieci w wieku do 4 lat
I miejsce Filip Opałka – Przedszkole Wolin
II miejsce Miłosz Oleśków – PSP Dargobadz
III miejsce Hanna Rubiecka – Przedszkole Wolin
Wyróżnienie Marcel Mortek PSP Koniewo
Kategoria dzieci w wieku 5-6 lat
I miejsce Antoni Marcinkiewicz – Przedszkole Wolin
II miejsce Dominik Pawlaczyk – PSP Wolin
III miejsce Agata Wojtysiak – PSP Koniewo
Wyróżnienie Nikola Góral – PSP Wolin
Kategoria klasy I-III
I miejsce Roksana Białowolska – PSP Wolin
II miejsce Julia Michałowska – PSP Troszyn
III miejsce Aleksander Cichawa – PSP Kołczewo
Wyróżnienie Alicja Sawczuk– SSP Ładzin

Kategoria klasy IV-VI
I miejsce Julia Miętkiewicz – PSP Wolin
II miejsce Kornel Przybyłek – PSP Dargobadz
III miejsce Hania Stróżek – PSP Wolin
Wyróżnienie Klementyna Felisiak – PSP Wolin

Kategoria klasy VII i VIII oraz oddziały gimnazjalne
I miejsce Weronika Ciślak – PSP Wolin
II miejsce Julia Tokarz – PSP Dargobadz
III miejsce Martyna Dajlid – PSP Kołczewo
Wyróżnienie Nikola Czach – PSP Koniewo
Wyróżnienie Róża Pieroszkiewicz – PSP Wolin

Spośród laureatów XXVI Miejsko – Gminnego Konkursu Recytatorskiego o nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie, Komisja dokonała wyboru osób, które zakwalifikowała do udziału w przeglądzie powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 23.03.2019 r. w Kamieniu Pomorskim, są to:
Roksana Białowolska – PSP Wolin
Julia Miętkiewicz– PSP Wolin
Weronika Ciślak – PSP Wolin

Organizatorzy składają podziękowania Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Wolinie oraz Burmistrzowi Wolina, za ufundowanie atrakcyjnych nagród. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i rodziców wszystkich recytatorów oraz uczestników – szczególnie tych, którzy znaleźli się poza tzw. „podium”, ponieważ udział w konkursie o tak licznej grupie recytatorów dowodzi o dbałości o nasz ojczysty język, o kulturę słowa, co nie jest łatwym zadaniem w dobie wszechobecnej i agresywnej kultury obrazkowej.

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w kolejnym, XXVII Konkursie Recytatorskim w roku 2020.

Ośrodek Kultury Gminy Wolin