W dniach 17-19 maja 2018 roku Fundacja Teatr Teatr z siedzibą w Domysłowie w Gminie Wolin uczestniczyła w 17. Ogólnopolskiech Spotkaniach Organizacji Pozarządowych działających na obszarach wiejskich w Marózie, podczas których spotkalismy 361 społeczników działających z całej Polski. Mieliśmy szansę opowiedzenia o działaniach w zakresie edukacji artystycznej i naszego społecznego teatru, o naszej wsi Domysłów, jej pieśni i o domysłowskim stroju, a przede wszystkim o naszym autorskim projekcie Baśn o Królowej Wyspy Wolin wraz ze 130 innymi organizacjami. Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać fragmentów naszego społecznego słuchowiska muzycznego i skorzystać z naszych doświadczeń z pracy w lokalnym środowisku wiejskim. W tym roku już po raz drugi mogliśmy również zrealizować wywiad na ogólnopolskiej stronie Witryny Wiejskiej o kontynuacji działań społecznych naszej fundacji.

Podczas wykładów i warsztatów z tematem głównym Akademia Skutecznego Działania uczestniczyliśmy w spotkaniach pn. Historie lokalne – praca z pamięcią, Aby dobrze o nas mówili, Gdy nie chcesz prosić, ale chesz mieć wpływ, Rób coś, kochaj coś, nie bądź gałganemPokażmy się! Wspólnie opowiedzmy o tym co dobrego robią organizacje społeczne w Polsce, Obywatele a samorząd, Przekroczyć granice, przekroczyć siebie i Działaj skutecznie z myślą o ojczyźnie. Historyczne konteksty życia wsi zorganizowanej. A podczas Jarmarku Idei wysłuchaliśmy tematów: Współpraca organizacji pozrządwoych okiem burmistrza, Internetowe tablice ogłoszeń sołeckich i  Nowe technologie w spolecznym działaniu.

Konferencja w Marózie oprócz wykładów i warsztatów, to przede wszystkim spotkania ludzi społeczników, to niekończąca się wymiana doświadczeń i spotkań z ludźmi. Orgnizatorzy mówili o rekordowej ilości ponad 600 zgłoszeń w tegorocznej edycji, a nas poruszył film, na którym wszyscy uczestnicy ułożyli ze swych sylwetek napis: Maróz i  również pożegnalna pieśń: Szczęśliwej drogi już czas…!

W następna niedzielę, 27 maja 2018 roku Fundacja Teatr Teatr będzie obecna podczas Spotkań Organizacji Pozarządowych Województwa Zachodniopomorskiego pod Platanami w Szczecinie (stoisko 98).

Autor tekstu i zdjęć: Zespół Fundacji Teatr Teat