Strop ostatniej kondygnacji już na swoim miejscu! Choć wciąż do zrobienia pozostaje ułożenie poszycia dachowego, to nowe Zakłady Aktywności Zawodowej wyglądają już naprawdę imponująco. Zadanie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, ma zostać oddane w grudniu 2018 roku.

Nowe Zakłady Aktywności Zawodowej będą zatrudniać 72 pracowników, w tym 51 osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym (obecnie pracuje tam 28 osób). Nowy budynek ma mieć trzy kondygnacje i łącznie 11.713 metrów sześciennych.

Na parterze będzie znajdować się najważniejsza część produkcyjna czyli kuchnia. Będzie ona realizowała zbiorowe żywienie na zewnątrz oraz na potrzeby własne. Na parterze będzie zrealizowana kręgielnia oraz część usługowo – rozrywkowa w tym kawiarnia. Docelowo będzie to realizowane w kolejnym etapie inwestycji.

Zadanie uzyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Całość pochłonie 4,7 mln złotych, z czego 2,8 mln zł to dotacja.