Wybieracie się do Szczecina? To informacja dla Was! W piątek (12.10.2018) około godziny 21 został zamknięty wiadukt w stronę Szczecina (północny) na węźle drogowym Szczecin Kijewo łączącym autostradę A6 z DK10. 

Cały ruch został przerzucony na wiadukt w stronę Stargardu, na którym wyznaczono 4 pasy ruchu (po 2 w każdą stronę z zawężeniem wewnętrznych pasów do 2,50 m). Zamknięta zostanie również łącznica relacji Stargard-Kołbaskowo (objazd przez węzeł Szczecin Dąbie). Zmiany te spowodowane są rozpoczęciem zasadniczych prac budowlanych przy przebudowie węzła. – Realizacja robót na czynnej drodze, a tym bardziej na połączeniu dwóch ważnych dróg musi wiązać się z utrudnieniami w ruchu, także prosimy kierowców o wyrozumiałość oraz o zwracanie uwagi na zmiany w oznakowaniu, przestrzeganie wynikających z nich ograniczeń prędkości i zasad ruchu – mówi Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Jest to pierwszy z wielu etapów zmian organizacji ruchu na tym węźle, kolejne będą wprowadzane w miarę postępu robót.

Zakres prac przy przebudowie węzła obejmuje między innymi wyburzenie istniejących wiaduktów (w ich miejsce powstaną nowe, 2 razy dłuższe), budowę nowych łącznic, jezdni zbiorczo-rozprowadzających w ciągu autostrady A6 i przebudowę poniemieckiej betonowej nawierzchni autostrady w rejonie węzła. – Realizacja tej inwestycji da Szczecinowi nowoczesne połączenie autostradowe z siecią dróg szybkiego ruchu, odmieniony węzeł będzie bezpieczniejszy, wygodniejszy i o znacznie większej przepustowości – dodaje Łukasz Lendner. Zakończenie realizacji robót przy przebudowie węzła planowane jest w III kwartale 2020 roku.