Stare zniszczone i odrapane elementy elewacji czy okna niebawem znikną z kamieńskiego szpitala! Planowana do realizacji w 2022 i 2023 roku inwestycja dofinansowana w ramach rządowego programu Polski Ład pozwoli całkowicie zmienić wizerunek kamieńskiej placówki medycznej oraz obniżyć jej koszty funkcjonowania. Łącznie do Powiatu ma trafić 13.5 mln złotych!

Dzięki Polskiemu Ładowi możemy dokonać wielu zmian i ulepszeń, które sprawią że w utrzymaniu szpitala będzie to wszystko procentowało. Dotychczasowa kwota 1,2 mln złotych była wsparciem bieżącym, a 13,5 mln złotych to po prostu olbrzymie wsparcie – mówi nie kryjąc radości Starosta Józef Malec.

Prace mają rozpocząć się najpewniej pod koniec bieżącego roku i zakończyć w 2023 roku. Olbrzymia modernizacyjna nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie członków klubu Nasza Gmina – Nasz Powiat i wskazanie tego celu jako priorytet inwestycyjny.

Po latach zaniedbań, placówka medyczna którą zastaliśmy wymagała ogromnych nakładów finansowych. Wszystkiego z pewnością nie uda się wykonać od razu, ale jak widać po efektach pracujemy nad tym, aby małymi krokami przywrócić do pełnej funkcjonalności kamieński szpital. O tym jak jest to ważne, chociażby w aspekcie sezonu letniego, nie muszę chyba nikogo przekonywać – mówi Krzysztof Kronenberg, członek Zarządu Powiatu.