Golczewo po raz kolejny stało się areną sportowego zmagania, które przyciągnęło 79 zawodników z różnych regionów Polski. Triathlon w Golczewie to wydarzenie, które łączy siłę, wytrzymałość i determinację z pięknem natury i duchem społeczności.

Rywalizacja rozpoczęła się od pływania na dystansie 950 m w jeziorze Szczuczym. Po wodnej próbie, zawodnicy zmierzyli się z trasą rowerową o długości 45 km, prowadzącą przez Golczewo, Gadom, Baczysław i Wysoką Kamieńską. Ostatni element to bieg na dystansie 10 km ulicami Golczewa. Wśród uczestników, którzy walczyli o miano najlepszego, znaleźli się sportowcy z różnych części kraju. Niezależnie od wyników, wielu z nich już teraz deklaruje udział w przyszłorocznej edycji.

Najlepszym z najlepszych okazał się Wojciech Greguła, który z niebywałą gracją i determinacją pokonał cały dystans w czasie 02:08:08. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Michałowski, a na trzecim – Wojciech Śliwa. Wśród pań najlepsza okazała się Zuza Modzelewska, a tuż za nią uplasowały się Alicja Stępień i Aleksandra Makowska.

W ramach zawodów, wyłoniono także zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, wśród których znaleźli się: Bartłomiej Żukowski (18-29 lat), Tomasz Wiśniewski (30-39 lat), Rafał Chabasiński (40-49 lat), Sylwester Hawrot (50-59 lat), i Leszek Gałan (60+ lat). Artur Król otrzymał natomiast puchar dla najlepszego zawodnika Ziemi Golczewskiej.

Sportowa rywalizacja to nie tylko zawodnicy. W skład drużyny samorządowej weszli: radny Rady Miejskiej w Golczewie Roman Dorniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie Tomasz Caban, Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński, Sekretarz Gminy Mirosław Hantów, oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie Dorota Opiła – Skubisz.

Golczewski Triathlon nie jest tylko wydarzeniem sportowym. To także inicjatywa promująca zrównoważony rozwój. Tegoroczni uczestnicy otrzymali bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek „Każda Puszka Cenna”, co jest częścią realizacji „Rekomendacji ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

« z 85 »

fot. DULNY Foto