W okolicach południa Ewa Grzybowska wraz z grupą aktywnych mieszkańców zachęcała do świadomego przekazywania 1% podatku. Broszury informacyjne oraz odpowiedzi na ewentualne pytania można było otrzymać przechadzając się ulicami Wolina.

Mimo, iż nasza świadomość jest coraz wyższa, to w poprzednich latach wiele osób nie przekazało swojego podatku wcale. Dlatego nadal warto przypominać i zachęcać, tym bardziej, że lubimy czynić dobro i po prostu zwyczajnie pomagać. Bardzo mnie cieszy zainteresowanie inicjatywą i liczne pytania od mieszkańców. Pragnę wyraźnie podkreślić, że to my sami decydujemy komu przekażemy nasz 1% podatku i że robimy to poprzez wpisanie numeru KRS wybranego podmiotu w odpowiedniej rubryce deklaracji podatkowej PIT. Mamy na to czas do końca kwietnia, a listę wszystkich organizacji znajdziemy na stronie www.pozytek.ngo.pl. Pamiętajmy, że jest wielu potrzebujących, również u nas w gminie i mieście Wolin. Broszury z adresem strony, gdzie można znaleźć wykaz organizacji oraz instrukcję krok po kroku, w jaki sposób przekazać nasz 1 %, będą rozdawane również w innych miejscowościach naszej gminy. Choć może nam się wydawać, że 1% oznacza małą kwotę, to w połączeniu z innymi daje ogromną moc, moc pomocy – mówi Ewa Grzybowska.

Od samego początku inicjatywa cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Wiemy też od organizatorów, że akcja będzie trwać w różnych formach aktywności do ostatniego dnia kwietnia.