Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł to konkret, który przeprowadzimy w ciągu pierwszych 100 dni; oznacza to, że każdy emeryt z emeryturą do 5 tys. zł nie będzie już płacił podatku dochodowego – powiedział szef PO Donald Tusk przedstawiając program wyborczy tej partii. W południe w Tarnowie rozpoczęła się konwencja Koalicji Obywatelskiej „100 konkretów na 100 dni”, podczas której przedstawiane są najważniejsze kwestie, którymi miałby się zająć nowy rząd pod przewodnictwem Tuska.

Tutaj widzicie twarze Polek i Polaków z naszych spotkań, w tym z Marszu w Warszawie. To są twarze autorów tych 100 konkretów. To są ich pragnienia, ich nadzieje i ich postulaty – mówił w Tarnowie Donald Tusk, zwracając się do publiczności.

Następnie obiecał, że „Polacy będą mieli więcej w kieszeni, będzie taniej w polskich sklepach i będzie lepiej w każdym polskim domu„.

Te 100 konkretów doprowadzi do tego, że ludzie w Polsce będą mieli więcej w kieszeni, będzie taniej w polskich sklepach i będzie lepiej w każdym polskim domu. (…) Mówimy tu o kwocie wolnej do podatku podniesionej do 60 tys. zł. Ten konkret, który przeprowadzimy w ciągu pierwszych 100 dni oznacza, że w Polsce każda emerytka, każdy emeryt, który ma emeryturę do 5 tys. zł nie będzie już płacił podatku dochodowego, a ci którzy mają emerytury wyższe zapłacą ten podatek, ale w o wiele mniejszej skali, wyraźnie niższy – ogłosił Donald Tusk.

Jak podkreślił, „każdy pracujący, który zarabia do 6 tys. zł nie będzie już płacił podatku dochodowego”. A ten, kto zarabia powyżej 6 tys. zł będzie płacił wyraźnie niższy niż dzisiaj podatek od dochodów – zadeklarował lider PO.