To kolejne ulice, które jeszcze w tej kadencji samorządu doczekają się remontu! Chodzi o cześć ulicy Mickiewicza, Żeromskiego, Obrońców Warszawy, Okrzei i część ulicy Żwirki i Wigury oraz ulicę Żółcińska we Wrzosowie prowadzącą do plaży we Wrzosowie.  Obydwa te zadania otrzymały łączne dofinansowanie w wysokości 10 mln złotych w ramach kolejnej edycji Polskiego Ładu. Środki zewnętrzne pokryją 98% kosztów inwestycji!

To kolejna długo oczekiwana przez Mieszkańców i Turystów inwestycje w centrum naszego pięknego zabytkowego miasta. Zakładamy, że prace ruszą w pierwszej połowie bieżącego roku co przy takiej ilości ulic zaplanowanych do modernizacji będzie z pewnością kolizyjne ale zupełnie zmieni oblicze dróg w naszym mieście. Nie zdarzyło się jeszcze w historii naszej Gminy, aby w trakcie jednej kadencji wyremontowano, przebudowano łącznie 12 ulicwskazuje Stanisław Kuryłło.

Przetarg na modernizację odbędzie się na początku lutego. To jednak nie tylko zadanie w mieście. Remontu doczeka się ulica Żółcińska, która czeka na swój czas od blisko 20 lat.

Jestem zachwycona, czekamy na tą inwestycję od 2003 roku. To historyczny dzień dla małego Wrzosowa, cieszę się, że te środki się znalazły. To najstarsza droga we Wrzosowie, która wymagała gruntownego remontu. Spowoduje to zmianę oblicza całej lokalizacjimówi radna Kazimiera Szymańska.

Remont będzie kompleksowy. Obejmie on bowiem wymianę całej infrastruktury wodno – kanalizacyjnej, nowe miejsca postojowe, nowe oświetlenie czy zieleń oraz małą infrastrukturę.