Trzydzieści dwie osoby wystartowały w 10 biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Tym razem trasa wyznaczona została na pętli między Pobierowem a Łukęcinem. Był to najkrótszy bieg, bo dystans do przebiegnięcia wynosił tylko ok. 4,1 km. Zwyciężył Karol Owczarek z Kamienia Pom. -17,20 min przed Jarosławem Kosoniem -17,23 (Maraton po plaży Kołczewo) i Piotrem Judkiewiczem z Wolina – 17,44. Najszybszą kobietą została Bożena Jańczak -19,36 (KB Kamień Pom), na drugim miejscu finiszowała Jolanta Mejka -22,57 (KB Kamień Pom), na trzecim Agata Sych -23,08 (Kamień Pom).

W konkurencji nordic walking kolejność na mecie była następująca: Marek Dołęgowski (Kołczewo) – 32,04; Bogdan Wierchanowski (Golczewo) – 32,06; Andrzej Karolak (Trzebiatów) – 32,06. Wśród kobiet zwyciężyła Arleta Bielaszewska (Pobierowo biega) -32,27 przed Dorotą Baryła (Pobierowo biega) – 32,35 i Agnieszką Szydłowską (Pobierowo biega) -32,42.

Dziwnowska Liga Biegowa finansowana jest ze środków Urzędu Miejskiego w Dziwnowie i Programu Społecznik na lata 2022-2024.

UWAGA! Kolejny bieg, na dystansie 9400 m, planowany był na 8 października. W związku z wyjazdem większości zawodników, impreza została przełożona na 15 października. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.