Na 1 czerwca zaplanowano otwarcie nowego aquaparku na terenie naszego województwa. Fabryka Wody w Szczecinie czyli strefa basenów, zjeżdżalni oraz edukatorium rusza za dwa tygodnie.

Najpierw mówiło się, że otwarcie nastąpi przed wyborami samorządowymi, a później, że przed majówką. Miasto unikało jednak konkretnych deklaracji. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta wskazano termin jako 1 czerwca. Fabryka Wody jest połączeniem aquaparku z edukatorium, zaplanowano tam też część sportowo-rekreacyjną. W kompleksie znajdzie się 17 wewnętrznych basenów oraz wodne atrakcje pod gołym niebem, jedno z największych saunariów w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. W edukatorium zaprojektowano wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie oraz cywilizację.

Za cały dzień zabawy w szczecińskim aquaparku zapłacimy 85 zł (ulgowy 70 zł). Będzie można wykupić też bilety 2-godzinne w cenie 60 zł (ulgowe 50 zł). Bilet rodzinny (2+1) do strefy basenowej to koszt 145 zł za 2 godziny (dopłata 15 zł za każde kolejne dziecko) lub 189 zł za cały dzień (dopłata 30 zł za każde kolejne dziecko). Korzystanie z saunarium to koszt 50 zł za godzinę (ulgowy 40 zł), a wizyta w części edukacyjnej będzie nas kosztować 37 zł (ulgowy 29 zł). 1,5-godzinne wejście na basen sportowy to koszt 30 zł (ulgowy 20 zł).

Jest też opcja budżetowa, czyli możliwość zakupu biletów tylko na baseny w strefie zewnętrznej, za co trzeba będzie zapłacić 29 zł (ulgowy 19 zł) za dwie godziny lub 39 zł (ulgowy 29 zł) za cały dzień. Z kolei bilet łączony do strefy basenów i Edukatorium to koszt 99 zł (ulgowy 85 zł) za cały dzień. Bilet rodzinny w tym przypadku będzie kosztować 240 zł. W Fabryce Wody powstały też strefa sportu z kręgielnią i ścianką wspinaczkową. Za zajęcie 1 toru na godzinę zapłacimy 90 zł (ulgowy 80 zł), a na dwie godziny – 120 zł (ulgowy 110 zł). Bilety na ściankę wspinaczkową wynoszą 40 zł (ulgowy 35 zł).

Dzieci do lat 3 będą mogły korzystać z atrakcji bezpłatnie. Bilety ulgowe przysługują dzieciom poniżej 7. roku życia, uczniom, studentom, osobom niepełnosprawnym, osobom, które ukończyły 65 lat oraz posiadaczom Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Karty Dużej Rodziny.

default