– Mamy jednak świadomość, jak wiele jeszcze jest do zrobienia. Z ogromną energią oraz konkretnym planem zapewniamy, że nie zwalniamy tempa i pracujemy dalej – mówi Burmistrz Ewa Grzybowska wskazując kwotę 120 mln złotych za którą w tej kadencji udało jej się przeprowadzić inwestycje.

– 120 mln zł wykonanych inwestycji w tej kadencji to dowód na to, że chcemy i potrafimy realizować ambitne inwestycje. Rekordowe 80 mln zł zdobytych dofinansowań pozwoliło zacząć doganiać najbardziej rozwinięte gminy i miasta w Polsce – mówi Grzybowska.

„Na remont i przebudowę dróg w Gminie wydatkowano rekordowe 50 mln złotych”

– Wiemy jednak doskonale, że potrzeb jest jeszcze wiele. Za każdym razem, gdy spotykam się z Państwem słyszę, że widzą Państwo ogromne zmiany w gminie Wolin. Często mówicie, że wszędzie się coś buduje i że okolica ładnieje, ale niemal zawsze dodajecie, że jakiejś drodze przydałby się choć drobny remont. Mam tego świadomość, dlatego zapewniam, że drogi nadal będą na liście priorytetów inwestycyjnych – przekonuje Burmistrz Wolina.

„Wyremontujemy wszystkie szkoły” 

Dzięki rewitalizacji przedszkola i utworzeniu żłobka (łączna kwota blisko 5 mln zł) rozwiązaliśmy odwieczny problem braku miejsc. Teraz chcemy, aby nasze dzieci w wieku szkolnym, uczyły się w nowoczesnych i ekologicznych warunkach. Wyremontujemy wszystkie szkoły w gminie Wolin, a także sięgniemy po dofinansowania na programy ekologiczno-energetyczne dla placówek oświatowych – wskazuje Ewa Grzybowska