Rada Miejska w Dziwnowie w następny wtorek (6.02) zbierze się po raz kolejny, aby zdecydować o dołożeniu dodatkowych 100 tysięcy do planowanej przebudowy ul. Kamieńskiej i Zaułek w Dziwnówku wraz oświetleniem oraz budową przyłącza kanalizacji deszczowej. Jak informowaliśmy wczoraj, niespełna tydzień temu, z naruszeniem gminnego statutu radni zdecydowali o przeznaczeniu 600 tysięcy na ten sam cel. 

Przebudowa ulic Zaułek oraz ulicy Kamieńskiej to zadanie, na które w Dziwnowie zarezerwowano 1,4 mln złotych. Gmina pozyskała na to dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego. Pierwszy przetarg zakończył się niepowodzeniem, a najtańsza oferta o blisko 600 tysięcy złotych przekraczała założoną kwotę.

W Dziwnowie nie z takimi problemami radzono sobie już w tej kadencji, więc 24 stycznia w sali Urzędu Miejskiego odbyła się tzw. nadzwyczajna sesja zwołana na wniosek Burmistrza Grzegorza Jóźwiaka. Rada zdecydowała o zwiększeniu kwoty na inwestycję w Dziwnówku o 600 tysięcy złotych. Co ciekawe informacja o zwołaniu sesji pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej tydzień po jej odbyciu, w dniu, w którym dokonano drugiego otwarcia ofert na planowaną inwestycje.

Zobacz także: Sesja czy spotkanie przy kawie? Rada łamiąc statut dosypała 600 tysięcy do inwestycji w Dziwnówku?

Z naruszeniem procedur czy nie, nadmorski samorząd dysponował kwotą 2 mln złotych. Jednak po drugim przetargu okazało się, że i to nie wystarczy. Najtańsza oferta firmy PUBiL Ekol Bogdana Kokolusa z Dziwnówka wyniosła 2 mln 61 tys. złotych (w pierwszym przetargu ten sam wykonawca złożył ofertę 1,97 mln).

Burmistrz po raz kolejny poprosi radnych o dołożenie brakującej kwoty. 6 lutego na specjalnie zwołanej sesji, Rada zdecyduje o dołożeniu 100 tysięcy do planowanej przebudowy ulic Zaułek i Kamieńskiej. Łącznie będzie to o 700 tys. złotych więcej niżeli pierwotnie założyli urzędnicy.