15731200_680052458842359_858239831_n

Około 30 interwencji od wczorajszego (26.12) wieczoru odnotowali strażacy z jednostek w powiecie kamieńskim – informuje st. kpt. Robert Cyburt, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim. Żywioł nie słabnie, w nocy z poniedziałku na wtorek jego prędkość dochodziła do 110 km/h.

Wietrzna pogoda utrzyma się do porannych godzin w środę. Wiatr osiągnie średnią prędkość od 35 do 50 km/h. Obowiązuje również ostrzeżenie przed sztormem, który może osiągnąć w porywach do 8 w skali Beauforta. Choć strażacy bardzo szybko rozprawiają się z połamanymi drzewami a energetycy z zerwanymi liniami to jednak w powiecie nie odnotowano większych uszkodzeń. Na zdjęciach naszych Czytelników widzimy, że walkę z żywiołem przegrała m.in. jedna z ozdób świątecznych na rondzie w Dziwnowie, czy łódka przycumowana w kamieńskiej marinie.

dsc05634

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zaleca też, aby kierowcy nie parkowali samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi czy wysokimi kominami. W przypadku awarii sieci energetycznej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej należy zwrócić się do odpowiednich służb, a nie podejmować naprawy samodzielnie. Władze apelują do mieszkańców, by zabezpieczyli drzwi i okna balkonowe przed samoczynnym otwarciem. Należy również zabrać wszelkie przedmioty, które mogą być strącone przez wiatr.