PKP Intercity planuje uruchomić w wakacje trzy bezpośrednie połączenia z polskiego wybrzeża na terytorium Czech. TLK Wolin będzie jeździł ze Świnoujścia, przez Szczecin, do Bogumina, leżącego tuż za południową granicą Polski.

TLK Wolin ma pojawić się w rozkładzie 27 czerwca i kursować do końca września. Turystów z południowej Polski i Czech nad Morze Bałtyckie mają zawozić w sezonie również nieprzejeżdżające przez Szczecin: TLK Pirat (Bogumin – Kołobrzeg) i TLK Wydmy (Bogumin – Łeba). Rozkład PKP Intercity na ten okres może jeszcze się zmienić, ostateczna rozpiska będzie znana pod koniec maja.

Planowo TLK Wolin powinien wyruszać ze Świnoujścia o 21.27, a ze Szczecina o 23.15. Przez Zieloną Górę, Wrocław i Rybnik dotrze o 8.32 następnego dnia do Bogumina (po czesku – Bohumin). Podróż ze Szczecina zajmie więc 9 godzin i 17 minut. W podróż powrotną skład będzie wyruszać o 20.48.

Bogumin to ważna stacja węzłowa na Śląsku Cieszyńskim, na granicy polsko-czeskiej. Nowe połączenie pozwoli szczecinianom dostać się do Pragi z jedną przesiadką w 14 godzin i 24 minuty. Obecnie można znaleźć połączenie o 50 minut szybsze, ale z aż trzema przesiadkami. W Boguminie w miarę korzystnie przesiąść się można również na pociągi do Wiednia, Bratysławy czy Budapesztu. W tych przypadkach szczecinianie mają jednak już teraz podobne czasowo opcje z jedną przesiadką.