Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego – Ośrodek Zamiejscowy w Szczecinie przypomina, że od 15 września (wtorek) do końca lutego na akwenach wód portowych będzie obowiązywać szereg zakazów.

I tak, wprowadzony będzie całkowity zakaz połowu wszelkimi metodami między godzinami 17 a 7, całkowity zakaz (przez całą dobę) połowu metodą spinningową. Dotyczy to spinningowania zarówno przynętami naturalnymi jak i sztucznymi. Jeżeli chodzi o aktualną definicję tej metody, brzmi ona – „Metoda połowu ryb polegająca na poruszaniu przynęty za pomocą ściągania linki, ruchów wędziska lub holowania za jednostką pływającą.”, całkowity zakaz stosowania zestawów flądrowych i śledziowych, czyli uzbrojonych w więcej niż jeden haczyk/kotwiczkę.

W myśl tego przepisów w okresie od 15 września do ostatniego dnia lutego, na obszarze wód portowych nie wolno w ogóle wędkować (żadną metodą) w godzinach 17:00 – 7:00. Nie wolno spiningować przez całą dobę, dotyczy to także zakazu metody Drop-Shot (niezależnie czy używamy przynęty sztucznej czy robaka lub fileta). Nie wolno łowić przez całą dobę, wędką uzbrojoną w więcej niż jeden, pojedynczy haczyk