Zima choć do tej pory nieśmiało, to jednak coraz bardziej wkracza w nasze codzienne życie. Ostatnie lata z pewnością należały do cieplejszych, przez co drogowcy nie mieli aż tyle roboty. Synoptycy nie pozostawiają złudzeń, że w najbliższym czasie, może nie być aż tak różowo. Co zrobić kiedy droga, którą jeździcie jest oblodzona lub nieprzejezdna? Wyjaśniamy!

Jeżeli droga z której korzystacie stwarza niebezpieczeństwo lub nie nadaje się do przejazdu przez warunki atmosferyczne najpierw musicie wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za jej utrzymanie. W przypadku gmin, musicie informować i oczekiwać reakcji od waszego burmistrza lub wójta. Jeżeli jednak chodzi o drogi łączące przeróżne miejscowości, sprawę należy zgłaszać do Zarządu Dróg Powiatowych.

Jak czytamy na stronie Zarządu Dróg Powiatowych, za odśnieżanie i zwalczanie śliskości odpowiedzialna jest w tym roku firma WNW – Trans Wojciech Wawrzyniak z Sowna. Zgodnie z ofertą, firma otrzyma 540 złotych za każdą godzinę odśnieżania. Czas reakcji na podjęcie działania po otrzymaniu zgłoszenia od Zarządu Dróg powinien maksymalnie wynieść 1,5 godziny.

Łącznie do utrzymania jest 235 kilometrów dróg.
Problemy z przejezdnością można zgłaszać pod nr 91 382 32 03, 607 623 216