Skandal obyczajowy w Gryficach! Jak informuje Superportal24, do Sądu Rejonowego w Gryficach wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzuca się znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej podczas interwencji. Do wszystkiego miało dojść podczas reakcji funkcjonariuszy na nieobyczajne czyny mężczyzny

Superportal24 powołując się na anonimowego informatora relacjonuje feralny wieczór dla starszego mężczyzny.

– Była mroźna, styczniowa noc, we wtorek 12 stycznia. Ulicami centrum Gryfic szedł pijany, starszy mężczyzna. W pewnym momencie zatrzymał się, rozpiął spodnie, wyciągnął genitalia i bez żadnego wstydu zaczął oddawać mocz na ulicę. Niestety miał pecha, bo ten niesmaczny incydent zauważył przejeżdżający patrol policji. Policjanci natychmiast zareagowali. Poprosili mężczyznę o wylegitymowanie się, jednak pijany człowiek nie zamierzał współpracować ze stróżami prawarelacjonuje Superportal24.

Zatrzymany mężczyzna miał powoływać się na swoje wpływy, jednak policjantów to nie przestraszyło. Dalej było już tylko gorzej, jeden z policjantów miał zostać uderzony. Pijany mężczyzna został obezwładniony i aresztowany.

Okazało się, że to Ireneusz P. Znany niektórym mieszkańcom jako proboszcz jednej z gryfickich parafii. Prokurator postawił księdzu zarzuty i przekazał sprawę do sądu.

– Do Sądu Rejonowego w Gryficach wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu prokurator zarzucił znieważenie funkcjonariuszy Policji oraz naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich podczas i w związku z wykonywaniem czynności służbowych względem oskarżonego w dniu 12 stycznia 2021 r.przekazał redakcji Superportalu24 sędzia Michał Tomala rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Oskarżonemu za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.