Absolwent wolińskiej akademii piłkarskiej Kryspin Leśniak dzięki talentowi i ciężkiej pracy najpierw trafił do FASE Szczecin, następnie do młodzieżowej kadry Polski u-15 teraz nadszedł czas na dalszy rozwój sportowej kariery. Woliński piłkarz zasilił Wisłę Płock!

18-letni pomocnik treningi piłkarskie rozpoczął w Gryfie Kamień Pom. z którego trafił w wieku niespełna 9 lat na Wyspę Wolin. To właśnie w Vinecie nabywał kolejnych doświadczeń i wraz z wiekiem piął się po kolejnych szczeblach rozgrywkowych zdecydowanie wyróżniając się na tle rówieśników. W wieku 12-stu lat trafił do Fase w którego barwach miał szanse pokazania się w centralnych ligach u-15 oraz u-17.

W rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 Kryspin Leśniak ponownie założył trykot Vikingów, rozegrał 14 spotkań dla pierwszej drużyny naszego klubu w których zdobył cztery gole.

– Transfer Kryspina to świetna promocja nie tylko marki naszego klubu ale również miasta Wolin. To kolejny transfer po Hubercie Matyni oraz Darku Krzysztofku na najwyżej poziom rozgrywek. Kryspin jednak to pierwszy absolwent naszej akademii tak wiec jest szczególny poziom do dumy dla nas. To również świetny przykład tego, że IV liga może być trampoliną do poważnej piłki dla młodych chłopaków – prezes Przemysław Tomków nt transferu Kryspina.

Kolejnym rozdziałem w zawodowej karierze Kryspina będzie Wisła Płock. Nafciarze występują na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju. W Płocku stawiają na młodych i perspektywicznych zawodników, którzy za parę lat będą stanowić o sile ich pierwszej drużyny.

18-letni absolwent wolińskiej Akademii został wypożyczony do Wisły Płock do końca obecnego sezonu. Nafciarze zagwarantowali sobie opcje pierwokupu.