images 2

Areszt Śledczy w Kamieniu Pomorskim poszukuje przedsiębiorcy zainteresowanego otwarciem produkcji na terenie Oddziału Zewnętrznego w Buniewicach i zatrudnienia osadzonych.

W związku z objęciem Aresztu Śledczego w Kamieniu Pomorskim programem Ministerstwa Sprawiedliwości mającym na celu zwiększenie zatrudnienia osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności, poszukiwany jest przedsiębiorca zainteresowany otwarciem produkcji na terenie Oddziału Zewnętrznego w Buniewicach. Głównym założeniem programu jest budowa hal produkcyjnych przy zakładach karnych, w których miejsce pracy znaleźli by skazani zatrudnieni przez przedsiębiorców.

Kosztem budowy hali w żaden sposób nie zostanie obciążonych przedsiębiorca zatrudniający skazanych. Program przewiduje również odciążenie przedsiębiorców z kosztów związanych z zatrudnieniem w postaci zwrotu 40 % wysokości wynagrodzeń wypłaconych zatrudnionym skazanych oraz dotacji i pożyczek na tworzenie nowych miejsc pracy.

Oddział Zewnętrzny w Buniewicach dysponuje miejscem do budowy hali produkcyjnej o powierzchni około 1 tys. m2 oraz gotowy jest skierować do pracy około 40 osadzonych. Dodatkowych informacji zasięgnąć można w Areszcie Śledczym w Kamieniu Pomorskim pod numerem telefonu 91 3219581.