Jest odpowiedź Zarządu Uzdrowiska, na list jednej z Mieszkanek Kamienia Pomorskiego. Czytamy w nim, że wstęp na teren Uzdrowiska mają zarówno Kuracjusze jak i Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego.

Odnosząc się do listu Mieszkanki Kamienia Pomorskiego odpowiadamy, że wstęp do parku na terenie Uzdrowiska Kamień Pomorski mają zarówno Kuracjusze, jak i Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego. Musimy jednak dbać o stan zrewitalizowanych w ubiegłym roku terenów zielonych i chronić je przed wandalami oraz osobami, które nie przestrzegają elementarnych zasad współżycia społecznego. Zdarza się, że kilka razy w miesiącu naprawiamy zniszczone przez wandali lampy oświetlające park. Na nagraniu z monitoringu widać, jak kilkunastoletni chłopiec jadąc rowerem, kopie lampę i łamie ją. Nagranie jest dostępne w siedzibie Uzdrowiska. Policja poszukuje sprawcy. Zmorą osób dbających o zieleń w Uzdrowisku jest jednak niski poziom kultury kilkorga naszych sąsiadów, którzy wyprowadzając swoje psy za potrzebą, nie sprząta po nich odchodów. Jeden z mężczyzn, któremu zwrócono uwagę, aby posprzątał po swoim pupilu, odpowiedział arogancko, że „ i tak mu nic nie zrobimy”. Niektórzy z mieszkańców, nie mogąc znaleźć miejsca parkingowego pod blokiem, parkuje na nowym trawniku na terenie Uzdrowiska.

Zapraszamy Mieszkańców Kamienia Pomorskiego na odpoczynek do naszego parku. Cieszymy się, że większość mieszkańców Kamienia Pomorskiego docenia podjęty przez nas trud odnowy terenów zielonych i korzysta z naszego parku zdrojowego. Nie możemy jednak pozwolić, aby przez nieodpowiedzialność i brak kultury kilku osób, bawiące się w parku dzieci natrafiały na psie odchody, a posadzone z pasją rośliny usychały.

Panią Adę, której dziecko lubi rysować, zapraszamy na ławeczkę do parku, a do rysowania proponujemy kupić dziecku kredki i blok rysunkowy.

Z poważaniem
Zarząd Uzdrowiska”