Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim poszukuje Operatora do prowadzenia Szpitala w Kamieniu Pomorskim – czytamy na stronie Powiatu. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja jest o wiele poważniejsza niż jak dotychczas, bo jak mówi Józef Malec, spółka EMC wyraziła wolę opuszczenia obecnego budynku.

– EMC wyraziło wolę opuszczenia nas. W związku z tym musimy podjąć wszystkie działania, aby zapewnić Mieszkańcom dostęp do Opieki Zdrowotnej – mówi w rozmowie z naszą redakcją Starosta Kamieński.

Jeszcze miesiąc temu Józef Malec jednoznacznie wskazywał, ze robi wszystko aby uratować sytuację, która się wytworzyła. Zarząd był gotowy nawet wspierać EMC w sprawach związanych z nieruchomością, polepszeniem warunków pracy. – Czynsz który jest na dzień dzisiejszy nie stanowi dla nas wartości, którą za wszelką cenę musimy mieć w budżecie. Może to być kwota przeznaczana na działalność leczenia szpitalnego, np. dodatkowych badań dla mieszkańców powiatu – mówił Malec.

Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Wszystko wskazuje na to, że w marcu lub kwietniu może rozpocząć się całkowite wygaszanie szpitala.