W Wolinie właśnie dobiega końca dwutygodniowy projekt edukacyjno-artystyczny „Ryby w żagle!” organizowany przez Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji.  W pierwszym tygodniu warsztatów młodzi uczestnicy projektu poznali gatunki ryb zamieszkujących Zalew Szczeciński i stworzyli projekty graficzne nadruków. W tym tygodniu młodzież biorąca udział w drugim etapie projektu zmieniła Marinę w Wiolinie w istną pracownię sitodruku. Wszystkie projekty przygotowane w pierwszym etapie zostały przeniesione w postaci nadruków na koszulki, torby i żagle. Wszystko to pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i w bardzo wesołej atmosferze.

Przed nami wielki finał projektu „Ryby w żagle”. Będzie to wernisaż wszystkich prac, które powstały w trakcie projektu. GCKSTiR w Wolinie zaprasza na to wydarzenie w sobotę (26.09.2020 r.) o godz. 17:00 na teren Wolińskiej Mariny. Na każdego, kto przyjdzie czekać będzie upominek. 

Wszystkich biorących udział w finale projektu „Ryby w żagle” prosimy o zabranie ze sobą maseczek ochornnych. Projekt współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.

Organizator