W ciągu najbliższych kilku tygodni kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami na przebudowywanym węźle Kijewo. Już od poniedziałku 14 września od godziny 12:00 do 30 września br. zwężony zostanie prawy pas ruchu autostrady A6, na jezdni w kierunku na Świnoujście.

Jak informuje GDDKiA, czasowe zamknięcie związane jest z końcowym etapem robót budowlanych na połączeniu łącznicy B2 z autostradą A6. Prace wykonuje tam firma Strabag, odpowiedzialna za dokończenie robót w zakresie drogi krajowej nr 10. Czasowe zwężenia jezdni potrwają do końca września br.

Natomiast roboty prowadzone przy wiaduktach nad autostradą A6 wymuszają czasowe wyłączenie poszczególnych nitek:

  • od wtorku 15 września od godziny 8:00 do środy do godziny 21:00 nastąpi zamknięcie prawej jezdni autostrady A6 w kierunku na Gdańsk,
  • od środy 16 września od godziny 21:00 do piątku 18 września do godziny 19:00 nastąpi zamknięcie nitki autostrady A6 w kierunku na Kołbaskowo (jezdnia lewa),
  • od poniedziałku 21 września od godziny 10:00 do czwartku 24 września do godziny 20:00 będzie miało miejsce zamknięcie prawej jezdni w kierunku na Gdańsk.

Za prace przy dokończeniu wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 10 dla jezdni w stronę Szczecina odpowiada konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI Jerzy Lorenz oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych K.B.I. Sp. z o.o.

Roboty na węźle Kijewo trwają już od czerwca tego roku. Wykonanie tych prac ma umożliwić wraz z końcem roku przeniesienie ruchu na nowy wiadukt i jezdnię drogi krajowej nr 10 w stronę Szczecina. Umożliwi to również rozpoczęcie prac w ramach trzeciego, ostatniego etapu realizacji inwestycji.

źródło:
GDDKiA