Najprawdopodobniej na koniec maja, mieszkańcy Kamienia Pomorskiego będą mogli cieszyć się z nowej kawiarni oraz kręgielni, która powstaje przy ulicy Kopernika. Wszystko za sprawą stowarzyszenia PSONI, które jest na ostatniej prostej budowy nowego obiektu. 

W budynku będą mogli spędzić czas mieszkańcy. Na parterze widać już zarys powstającej kawiarni, w której na dużym ekranie będzie można obejrzeć np. transmisję z wydarzenia sportowego. W budynku powstaje też kręgielnia. Najważniejsze to jednak nowe Zakłady Aktywności Zawodowej, które będą zatrudniać 72 pracowników, w tym 51 osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym (obecnie pracuje tam 28 osób). Nowy budynek ma trzy kondygnacje i łącznie 11.713 metrów sześciennych.

Rozbudowa działalności Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamieniu Pomorskim poprzez wprowadzenie dodatkowych funkcji produkcyjno-handlowo-usługowej oraz powiązanej działalności rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych (nr projektu:  RPZP.09.02.00-IZ.00-32-001/16) jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.