11 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 potwierdziła w piątek rano Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna na terenie Zachodniopomorskiego. Wśród nich jest czworo uczniów szkół – ze Szczecina, Świnoujścia i Darłowa.

Szczecin – 3 osoby (dziecko, młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku)
Pow. kołobrzeski –  2 osoby (młoda kobieta, starsza kobieta)
Pow. koszaliński+Koszalin – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)
Pow. sławieński – 1 osoba (dziecko)
Pow. białogardzki – 1 osoba (młoda kobieta)
Pow. goleniowski – 1 osoba (starsza kobieta)
Świnoujście – 1 osoba (dziecko)
Pow. wałecki – 1 osoba (dziecko)

W związku z potwierdzonymi przypadkami u dzieci

Zespół Szkół Morskich w Darłowie – w związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono nauczanie zdalne do 20.09.2020r dla 23 klas Technikum Morskiego. 10 dniową kwarantanną objęto 24 uczniów i 7 nauczycieli i rodziny każdej z osób. Ponadto wydzielono miejsce odbywania kwarantanny w internacie dla 3 uczniów.

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu – w związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci.

Zespół Szkół Sportowych w Szczecinie – w związku z potwierdzonym zakażeniem u uczennicy w jednej z klas XII Liceum Ogólnokształcącego wprowadzono nauczanie zdalne do 14.09. Kwarantanną objęto wszystkich uczniów w klasie tj. 19 osób. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

Ognisko zakażeń koronawirusem w Stacji Dializ w Kołobrzegu – 19 osób w tym 13 pacjentów i 6 osób personelu. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1226/28 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Małgorzata Kapłan
rzecznik prasowy
WSSE w Szczecinie