Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich spragnionych ruchu na świeżym powietrzu na zajęcia z instruktorem z Nordic Walking w elementami Gymstick. To nowatorski trening, połączenie Nordic Walking z ćwiczeniami na przyrządzie o nazwie Gymstick (kij z dwoma gumami. Gymstick to doskonały sposób na intensywny trening dający moc energii i endorfin.

Taka forma treningu skierowana jest do osób, które oczekują większej intensywności i wyzwań w postaci mocniejszych ćwiczeń oraz chcą urozmaicić marsz Nordic Walking. To intensywne ćwiczenia budujące kondycję, poprawiające siłę i wytrzymałość. Ćwiczenia z Gymstick to wyjątkowe treningi dzięki gumom przypiętym do kijów. Regularne ćwiczenia pozwalają na budowanie siły mięśni, poprawiają postawę i równowagę, kształtują sylwetkę. Gymstick to prosty przyrząd dający nieograniczoną liczbę możliwości i różnorodności ćwiczeń.

Jedna sesja treningowa trwa 90 minut. i składa się nią:
rozgrzewka – 10 minut
marsz Nordic Walking – 50 minut
ćwiczenia z Gymstick – 20 minut
rozciąganie – 10 minut

Zajęcia prowadzone będą dla dwóch grup w każdą sobotę (1 grupa) i niedzielę (2 grupa), o godz. 17.00, Zaczynamy 9.05.2020 – Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim. Ideą tych treningów jest wyciągnięcie ludzi z domów po okresie kwarantanny i pokazanie im jak zbawienny dla ich zdrowia może być prawidło zrealizowany trening Nordic Walking. Grupa docelowa: 16+, w tym osoby, które nigdy nie uprawiały Nordic Walkingu jak i te, które już chodzą (będą mogły poznać prawidłową technikę).

Na początek zajęcia odbywać się będą na terenie Stadionu Miejskiego, a z czasem dzięki luzowaniu obostrzeń w związku z występowaniem epidemii Covid -19, będą realizowane poza stadionem na sprawdzonych ścieżkach dla tego rodzaju aktywności.

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE.

Sprzęt zapewnia Organizator. Zapisy prowadzi MOSiR. nr tel. 91 382 42 27, lub bezpośrednio u Instruktora – nr tel. 517 467 780

Ilość osób ograniczona. Ważne: w związku z sytuacją epidemii VoVid-19 obowiązuje limit liczby osób – 6 osób + trener, obowiązek dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt – środki dezynfekcji zapewnia organizator – zasłanianie twarzy (w momencie dotarcia na obiekt sportowy, natomiast przebywając na obiekcie nie ma obowiązku zakrywania twarzy).

MOSiR Kamień Pomorski